×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijas simtgadi gaidot, diskutēs par kultūru un mītiem

Reinis Oliņš / publicitātes fotoReinis Oliņš / publicitātes foto

Jau šonedēļ 15. oktobrī Rīgā, Kultūras pilī Ziemeļblāzma, notiks forums “Kultūras centru loma ceļā uz Latvijas simtgadi”, kurā ap 400 kultūras centru vadītāju un pašvaldību kultūras darba organizatoru no visas Latvijas kopā ar sabiedrībā pazīstamiem viedokļu līderiem iezīmēs virzību ceļā uz Latvijas simtgadi, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Bika norādīja, ka foruma dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem, ko kultūras centri kā sabiedrībai pieejamākā daudzfunkcionāla kultūras institūcija var darīt četru gadu laikā, gatavojoties Latvijas simtgadei. Dienas kārtību veidos lekcijas, referāti un diskusijas, kurās tiks skatīta kultūras centru loma vēsturiskā aspektā, šobrīd un Latvijas simtgades svinībās.

Forumā piedalīsies kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ījabs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Anda Laķe un Latvijas Nacionālā kultūras centra direktora vietniece Signe Pujāte. Par kultūras centru lomu ceļā uz Latvijas simtgadi diskutēs arī Mazsalacas novada kultūras centra vadītāja, Kultūras centru asociācijas valdes priekšsēdētāja Dace Jurka, Pašvaldību savienības Izglītības un kultūras komitejas priekšsēdētāja, Jaunpils novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere, Rīgas Domes Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, Latvijas Kultūras akadēmijas rektore, asociētā profesore, antropoloģe, folkloras speciāliste Rūta Muktupāvela un citi.

Kultūras ministre Dace Melbārde, rosinot diskusijas par Latvijas simtgades svinībām, aicina izprast šā notikuma nozīmi: “Svētki daudz ko pasaka par pašu sabiedrību, un, gatavojoties Latvijas simtgadu jubilejai, jādomā ne tikai par kultūras programmu, bet ir jākliedē mīti par Latvijas valsti, jāstāsta, ka valsts izveide bija likumsakarīga, nevis nejauša, jārada paliekošas vērtības un jāiesaista svētku veidošanā visas sabiedrības grupas, sevišķi uzrunājot jauniešus.”

Forums būs skatāms tiešraidē portālā LA.lv un Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotajā ziņu portālā lsm.lv.

Forumu “Kultūras centru loma ceļā uz Latvijas simtgadi” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Kultūras ministrija un Kultūras centru asociācija. Forumu, kas veltīts kultūras jautājumiem pašvaldībās, Latvijas Nacionālais kultūras centrs rudens sezonas sākumā regulāri rīko kopš 2011. gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+