Kultūra
Mūzika

Latvijas simtgadi janvāra sākumā ieskandinās lielkoncertā 16

Foto – Anda Krauze

Jaunā gada sākumā, 6. janvārī plkst. 18:30 VEF Kultūras pilī Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, jauniešu koris “Balsis” un daudzi citi ieskandinās Latvijas valsts simtgadi lielkoncertā “Saules mūžu Latvijai!”, informēja Ieva Niedre, lielkoncerta mediju komunikācijas speciāliste.

Lielkoncertā mūsu valsts un tautas likteņstāsts tiks izstāstīts, mijot Latvijas simtgadnieku – mūsu valsts vienaudžu – dzīvesstāstus video projekciju formātā ar tautā labi zināmiem, kā arī notikumam īpaši komponētiem skaņdarbiem, pauda Niedre.

Tautas un cilvēka mūžs ir kā koks, kam saknes stiepjas dziļi zemē un zari tiecas debesīs. Tikai tad, ja kokam ir stipras saknes, tā stumbrs veidojas spēcīgs un zaru vainags – kupls. Šīs dabas alegorijas kopā ar valsts vienaudžu stāstiem koncerta mākslinieciskās koncepcijas autori sola atklāt vērienīgās lielformāta video projekcijās, kuras veido režisore Inga Tropa un operators Kaspars Zemītis. Koncerta muzikālo programmu atskaņos maestro Raimonds Pauls, maestro Mārtiņš Brauns, JVLMA simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Puriņa vadībā, jauniešu koris “Balsis”, diriģenta Inta Teterovska vadībā, vīru koris “Frachori” diriģenta Andreja Mūrnieka vadībā, jauktais koris “Fēnikss” diriģenta Ērika Kravaļa vadībā, tautas mūzikas grupa “Laimas Muzykanti” un citi. Lielkoncerta režisore – Inga Tropa.

Koncerta programmā iekļautas gan latviešu tautasdziesmu apdares mūsdienīgās aranžijās, gan latviešu komponistu darbi, kas nu jau kļuvuši par klasiku, gan arī īpaši šim notikumam komponēti jaundarbi. Tā 6. janvārī VEF kultūras pilī pirmo reizi izskanēs Mārtiņa Brauna orķestrim un jauktajam korim komponētais skaņdarbs “Kā putni dzied!”.

LA.lv