Latvijā
Vēsture

“Latvijas simts gadu vēsture karikatūrās” apceļos Lielbritāniju0

Foto: Wikimedia Commons un Latviesi.com, Collage made with FotoJet

No 7. jūnija līdz pat gada beigām dažādās Apvienotās Karalistes pilsētās notiks Latvijas vēstniecības rīkota izstāde “Latvijas simts gadu vēsture karikatūrās”, kas apmeklētājiem dos iespēju atsvaidzināt savas Eiropas un pasaules vēstures zināšanas, sekojot Latvijas stāstam no dzimšanas līdz pat mūsdienām, liecina informācija vietnē “Latviesi.com”.

Izstāde ir iekļauta Latvijas simtgades svinību kultūras programmā un radīta, Latvijas vēstniecībai sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, kā arī Latvijas goda konsuliem un dažādām organizācijām Apvienotajā Karalistē. Izstādes mērķis ir ar vēsturisko karikatūru palīdzību radīt dialogu par katra apmeklētāja dažādo vēstures izpratni un zināšanām.

Izstādē iekļauta politisko karikatūru izlase no Latvijas preses izdevumiem laikā no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām. Izvēlētajās karikatūrās atspoguļoti starptautiski būtiski vēsturiskie notikumi: Pirmais Pasaules karš, starpkaru periods, Lielā depresija, Otrais Pasaules karš, okupācijas periodi un ar to saistītie ierobežojumi vārda brīvībā, kā arī Eiropas Savienības un citas mūsdienu politiski ekonomiskās tēmas.

Pirmā pilsēta, kas uzņēmusies izrādīt izstādi ir Kārdifa, un atklāšana notiks 7. jūnijā, Sv. Deivida zālē, bet tai sekos slavenās latviešu vijolnieces Baibas Skrides koncerts kopā ar BBC Velsas Nacionālo orķestri. Kārdifā izstāde bus apskatāma līdz 21. jūnijam, tad tā tiks nogādāta uz nākošo Apvienotās Karalistes pilsētu.

LA.lv