×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvijas sirdsdziesmu fināls Ventspilī (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Grupa "Sestā jūdze"

Jau 13. reizi koncertā “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī!” 2. jūlijā Ventspilī Reņķa dārzā un tiešraidē LTV1 kanālā noskaidros Latvijas šlāgeraptaujas 2015. / 2016. gada sirdsdziesmu. Šis koncerts ir gada galvenais šlāgermūzikas notikums, kas klātienē pulcē tūkstošiem skatītāju no visas Latvijas, savukārt koncerta TV pārraide nemainīgi ierindojas televīzijas reitingu augšgalā.

 

Pērn laurus plūca Santa Zapacka un Harijs Ozols. Tas bija emocionāls brīdis gan Santai, gan skatītājiem. Arī šogad Santas uznāciens uz skatuves būs ne mazāk emocionāls, jo šī būs viena no viņas pēdējām uzstāšanās reizēm. “Uzstāšanās Latvijas šlāgeraptaujā ir viena no pēdējām! Šogad dodos uz Ventspili, lai vēlreiz pateiktos visiem par tiem skaistajiem mirkļiem, desmit gadu garumā esot uz skatuves! Tomēr pagājušā gada fināla sajūtas paliks ierakstītas manā atmiņā uz mūžu! Pateicoties jums, man ir iespēja atkal šogad būt Ventspilī un dziedāt visskaistākos vārdus, kas spēj dvēseli celt. Kaut ko mainīt savā dzīvē jau vēlējos pirms trīs gadiem, tāpēc šodien to daru ar vieglu sirdi. Iespēju ir daudz, kādu laiku mani ir apbūrusi krāsu pasaule, šobrīd tas ir viens no radošās izpausmes veidiem, ko izbaudu. Es zinu, ka manā dzīvē ienāks vēl kāds brīnums, un mani tālāk sagaida daudz skaistu brīžu, ko novēlu arī jums visiem,” smaidot teic Santa.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Dzintars Čīča ir atgriezies Latvijā un priecē savus mūzikas cienītājus ar jaunām dziesmām. “Likteņlīnijas” ir iekarojušas daudzu klausītāju sirdis. “Uz šlāgeraptaujas finālu dodos kā uz tradicionālām ģimenes svinībām. Tieši ģimeniskā sajūta padara šo pasākumu par īpašu un atšķirīgu no citiem līdzīgiem notikumiem. Gan aptaujas veidotāji, gan dalībnieki, gan klātienes koncerta apmeklētāji ir tie, kas ļauj tā justies,” atklāj Dzintars un piebilst, ka šlāgeraptaujas finālkoncerts Ventspilī vienmēr tiek veidots augstā tehniskā un saturiskā kvalitātē, un viennozīmīgi tas ir režisora Arvīda Babra nopelns. “Nepārspīlēšu teikdams, ka viņš ir labākais koncertu režisors Latvijā. Man šī aptauja patīk arī tādēļ, ka tās vadītāji saglabā tautai saprotamu sirsnīgumu un vienkāršumu.” Kad no Dzintara mēģinu uzzināt, kā viņš vērtē konkurentus, viņš atklāti nosaka: “Nē, es nekad nevērtēju savus konkurentus. Pirmkārt, tie būtu lieki nervu pūliņi, tas arī prasa laiku, kuru neesmu gatavs tam veltīt. Un galvenais – neredzu tam jēgu, jo mans mērķis patiešām nav uzvarēt. Man ir svarīgi, lai skatītāji ir priecīgi mani redzēt un lai viņiem patīk manas dziesmas.”

Arī šogad finālā uzstāsies grupa “Ginc un es”, kas pirms pāris gadiem ar dziesmu “Es tevi mīlu” jau plūca laurus. Jau piekto reizi Gints Ločmelis dosies uz finālu Ventspilī. “Vēl dienu iepriekš – 1. jūlijā – jānospēlē koncerts Kalupes pagasta svētkos, tad ceļosim pāri visai Latvijai,” smaidot nosaka Gints. Viņam ir īpašs stāsts par fināla dziesmu. “Joprojām ir tikai tās pozitīvākās emocijas par dziesmu “Pār Gauju”, kuru dziedāsim Ventspilī! Nebijis pavērsiens – šai dziesmai šogad trīs dažādi deju kolektīvi ir iestudējuši horeogrāfiju. Iespējams, kādu no viņiem redzēsim kopā ar mums arī Ventspilī. Prieks, ka ir izdevies atmodināt dziesmu un tā atkal ar jaunu elpu ir devusies tautiņās un klāt nākusi arī tautas deja,” sajūsmināti teic Gints un atzīstas: “Ventspils, pilsēta, kur noteikti gribas atgriezties atkal un atkal, jo aura, kas valda tur, ir neaprakstāmi jauka. Gan Rēzeknes puse, gan Ventspils ir Latvijas garoziņa. To, kāds patriotisms valda vienā un otrā Latvijas pusē, mēs redzam arī Latvijas šlāgeraptaujā, kur satiekas muzikanti no visas Latvijas, lai izdziedātu un izdzīvotu skaistākās dziesmas.” Tāpat šogad Ventspilī Gints uzstāsies kopā ar solistu ansambli “Jubilāri”, kurā bez viņa dzied vēl trīs talantīgi mūziķi – Andris Eriņš, Andris Baltacis un Aldis Kise. “Jubilāriem” pirmā uzstāšanās bija Andra Eriņa 60 gadu jubilejas koncertā “Gorā” un tagad A. Eriņa dziesma “Visa dzīve” ir viena no 12 fināla dziesmām. Jautājot par konkurentiem, Gints tikai smaida: “Par grupām un dziesmām runājot, katra no finālistēm ir skārusi kāda klausītāja dvēseles smalkāko stīgu. Ja man jautā par to, kura būs uzvarētāja, tad te jau būs jālemj klausītājam un skatītājam. Savukārt tur jau noteikti savu lomu nospēlējusi mediju telpa, kāda kurai dziesmai ir atvēlēta.”

Savu sajūsmu par dalību šlāgeraptaujas finālā neslēpj Juris Ostrovskis no “Dvinskas muzikantiem”. “Prieks, ka jaunā “Dvinskas muzikantu” projekta ietvaros esam tikuši šlāgeraptaujas finālā ar dziesmu “Hej, bruoļ latgalīt!”. Šī dziesma nav tipisks šlāgeris, bet diezgan ritmiska un pieskaitāma pie disko popa ritmu dziesmām. Prieks, ka, darbojoties jaunos virzienos, sanāk ar kaut ko pārsteigt. Piedaloties aptaujā, pacentāmies pārsteigt skatītājus ar videoklipu, kuru nācās filmēt divos gadalaikos. Fināls ir arī kā svētki, kur daudzi draugi un kolēģi atbrauc uz Ventspili, lai uzstātos Reņķa dārzā, satikšanās ar katru ir ar pozitīvām emocijām. Arī Ventspils, manuprāt, ir viena no skaistākajām Latvijas pilsētām,” smaidot teic Juris un piebilst: “Šis koncerts ir īpašs ar to, ka tas notiek reizi gadā! Jāapzinās atbildība par paveikto un jānovērtē tas, ka skatītāji ir tev uzticējuši vietu finālā! Ja paskatāmies, tad gada laikā ir smagi izcīnīt vietu trijniekā, jo katrā posmā piedalās ap 30 dziesmām. Pareizinot ar četriem gadalaikiem, sanāk, ka 12 labākās dziesmas tiek izvēlētas no 150 līdz 200 dziesmām. Protams, pateicoties raidījuma veidotājiem, šī ir laba iespēja publicitātei.” Arī Jurim vērtēt savus kolēģus nav viegli, bet viņš neslēpj savas domas: “Negribas nevienu aizvainot, tāpēc, kurš ir labākais, es neuzdrošināšos teikt. Īpašs prieks bija par Santas Zapackas iekļūšanu finālā. To zinu, jo mēs rudens posmā palikām aiz viņas otrajā vietā. Bet, ja es būtu klausītājs, tad “Rumbas kvartets” būtu mana iecienītākā grupa, ļoti patīk viņu izpildījums. Katru reizi ir dziesmas, kuru iekļūšanu finālā es uzminu, nebija izņēmums Dzintara Čīčas “Likteņlīnijas”. “Dvinskas muzikantiem” jau pati iekļūšana finālā ir svarīga un par vietu nedomājam. Vienīgais, ko varu pateikt, ka pacentīsimies pārsteigt ar īpašu priekšnesumu skatītājus!”

Arī šogad no plkst. 19.30 uz Reņķa dārza skatuves izskanēs koncerta iesildošā daļa, kurā šlāgermūzikas grupas un izpildītāji uzstāsies ar jaunām dziesmām, bet no plkst. 21.25 koncerta galvenajā daļā un LTV1 tiešraidē piedalīsies aizvadītā aptaujas gada fināla 12 dziesmas. Tie ir trīs pirmo vietu ieguvēji no katra posma. Šogad par sirdsdziesmas titulu cīnīsies Dzintars Čīča, solistu ansamblis “Jubilāri”, “Sestā jūdze”, “Rumbas kvartets” & “Tēva nams”, “Ginc un Es”, Andrejs un draugi no Cēsīm, Santa Zapacka, Juris Ostrovskis & “Dvinskas muzikanti”, Igauņu ģimene no Gaigalavas, Ineta Rudzīte & “Klaidonis”. Kā ierasts, koncertu vadīs Guntis Skrastiņš un Raiva Veidenbauma.

Pēc sirdsdziesmas pasludināšanas – ap pusnakti – sāksies zaļumballe, kurā muzicēs Dzintars Čīča un draugi, kā arī grupa “Ginc un es”.

 

Varbūt noder!!

2. VII 19.00 Ventspils Reņķa dārzs

Biļetes iepriekšpārdošanā visās “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv un Ventspils kultūras centra kasē.

Cena: EUR 6 un EUR 4 bērniem un pensionāriem

Plkst. 21.25 tiešraide LTV1

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurss iisti vinēja slāgeraptaujaa.

Draugiem Facebook Twitter Google+