Kultūra
Kultūrpolitika

Latvijas skaistākajām bibliotēkām veltīta izstāde 0

Publicitātes foto

Ceturtdien, 28. augustā plkst. 16 Gaismas pils Mezonīnā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība aicina uz Jāņa Dripes fotoizstādes “Latvijas mazās gaismas pilis” atklāšanu un izstādei veltīta kataloga atvēršanu.

“Latvijas mazās gaismas pilis” ir Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas atklāšanas nedēļā paredzētās Novadu dienas notikums. Fotoizstādē būs apskatāmas 59 Latvijas bibliotēkas, kas pēdējos desmit gados uzceltas no jauna vai piedzīvojušas pozitīvas pārmaiņas. Izstādes rīkotāji vēlas uzsvērt, ka uzcelta ne vien jauna Nacionālās bibliotēkas ēka, arī Latvijas pilsētas un pagasti iegūst savas “vietējās Gaismas pilis”.

Izstādei tiek veltīts katalogs, kur līdzas fotogrāfijām ir arī bibliotekāru stāsti par savu pilsētu un pagastu bibliotēkām.

Arhitekts un izstādes kurators Jānis Dripe: “Šis ir gaismas punktu vizualizācijas projekts un stāsts par pozitīviem procesiem Latvijas bibliotēkās no Līvāniem līdz Valmierai, no Kursīšiem līdz Medumiem vai Jumurdai, Mārupei un Zorģiem. Lai arī mērogi un rocība bieži ir nesalīdzināmi, mēs centāmies pamanīt ne vien izcilību, bet arī labo gribu visos Latvijas novados. Mūsdienīga bibliotēka sen vairs nav tikai grāmatu glabātuve. Labajos piemēros tā ir vietas dvēsele. Tur kopā lieliski sadzīvo kultūras mantojums un mūsdienu tehnoloģijas, grāmata un virtuālais teksts, mazpilsētu miers un pasaules elpa, arhitektūra un saturs.”

“Latvijas mazo gaismas piļu” izstādes un kataloga idejas autore ir Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore Dzintra Justa sadarbībā ar LNB direktoru Andri Vilku.

Fotoizstādi rīko un katalogu izdod Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar LR Kultūras ministrijas, Latvijas Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable Foundation, Live Riga, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas pašvaldību atbalstu.

Izstāde “Latvijas mazās gaismas pilis” būs skatāma LNB jaunajā ēkā līdz 18. septembrim. Pēc tam tā tiks izstādīta arī citviet Latvijas novados.

LA.lv