×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2013
Drukāt

Latvijas skatītāji palika bešā

Foto-LETAFoto-LETA

U-20 finālspēli Latvijā neredz nesaprotamas FIBA politikas dēļ

 

Pēc tam kad svētdienas vakarā Latvijā nebija iespējas noskatīties Tallinā notikušo Eiropas U-20 basketbola čempionāta finālspēli, kurā Latvijas jaunie basketbolisti tikās ar Itālijas vienaudžiem, redakcijā saņemti daudzi sašutuma pilni zvani. “VL”-“TB”/LNNK un ZZS politiķi vakar tādēļ pat rosināja sasaukt īpašu Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdi, kurā šo jautājumu izskatīt. Komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece aģentūrai LETA norādīja, ka “no sirds atbalsta deputātu vēlmi sanākt un strādāt” un sēdes sasaukšanai nepieciešams tikai atrisināt jautājumu par deputātiem un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes amatpersonām izdevīgu sēdes laiku. Tikmēr mediju analītiķi protestēja pret politiska spiediena izdarīšanu uz sabiedrisko televīziju.

VSIA LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte vakar presei izplatītā paziņojumā atvainojās un izteica nožēlu par to, ka Latvijas Televīzijai netika dota iespēja šo spēli raidīt, jo no Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) pilnvarotās mediju aģentūras saņemts rakstisks atteikums bez iespējām par to diskutēt. LTV vērsusies pie FIBA vadības, lai noskaidrotu atteikuma iemeslus.

“Latvijas Avīze” noskaidroja, ka vispirms pie Igaunijas Basketbola asociācijas, bet vēlāk arī pie FIBA vērsušies mediju grupas MTG pārstāvji. MTG apvieno telekompānijas LNT, TV3, TV6 un arī “Viasat”, kas kanālā “Sport Baltic” vakar Latvijai svarīgās spēles laikā rādīja tenisa maču, kurā nepiedalījās neviens mūsu valsts pārstāvis. MTG sabiedrisko attiecību speciāliste Marta Zandersone sniedza tieši tādu pašu atbildi kā LTV, proti, FIBA spēles raidīšanas tiesības pārdevis jau iepriekš. LTV vadība noskaidrojusi, ka raidtiesības tikušas pārdotas starptautiskajai mediju aģentūrai “The Sportsman”. I Belte: “Pēc tam kad Latvijas komanda tika pusfinālā, LTV kontaktējās ar FIBA un “The Sportsman”, kas šīs pārraidīšanas tiesības iegādi atteica un izvairījās no tālākas komunikācijas.” Arī uz “Latvijas Avīzes” jautājumu FIBA Eiropas birojs vakar līdz avīzes nodošanas brīdim neatbildēja.

Tallinā aizvadītā Eiropas U-20 čempionāta finālspēle, kurā tikās Latvijas un Itālijas basketbolisti, bijusi visvairāk apmeklētā šīs vecuma grupas kontinenta meistarsacīkšu vēsturē, liecina rīkotāju veiktie aprēķini. Spēli, kurā Itālijas izlase uzvarēja Latviju ar rezultātu 67:60, klātienē noraudzījās 6800 skatītāju, no kuriem absolūtais vairākums bija Latvijas komandas atbalstītāji. Iepriekšējais rekords Eiropas U-20 čempionātos tika fiksēts 2011. gada jūlijā, kad mājinieku Spānijas izlases uzvaru finālā pret Itāliju Bilbao arēnā klātienē noraudzījās 6000 cilvēku.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+