×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
11. decembris, 2016
Drukāt

Latvijas skeletonisti boikotēs pasaules čempionātu Sočos (14)

Foto - Romualds Vambuts/sportacentrs.comFoto - Romualds Vambuts/sportacentrs.com

Latvijas skeletona komanda boikotēs pasaules čempionātu Sočos, kam jānorisinās nākamā gada februārī, vēsta vienība.

Šāds lēmums pieņemts, jo Krievija tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

“Ir pagājis pietiekami daudz laika kopš Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) pirmajiem ziņojumiem saistībā ar mūsu sporta veida “netīrajiem” sportistiem. Kā daļa no skeletona sporta sabiedrības jūtam, ka var izdarīt vēl, lai situācija paliktu labāka,” paziņojumā savā mājaslapā pauž Latvijas skeletona izlase. “Tomēr tagad, ņemot vērā jaunākās publikācijas, mērs ir pilns.”

“Kamēr Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) joprojām grasās tikai iepazīties ar jaunāko ziņojumu, mēs darīsim, ko varam – būsim priecīgi pasaules čempionātu aizvadīt jebkurā citā trasē, taču nepiedalīsimies planētas meistarsacīkstēs Sočos, kurs 2014.gadā tika nozagts olimpiskais gars,” teikts paziņojumā.

Jau pirms jaunās sezonas Latvijas vadošais skeletonists Martins Dukurs un treneris Dainis Dukurs pieļāva lielu iespējamību, ka pasaules čempionāts no izlases puses tiks boikotēts. Šādu soli apsver arī citu valstu sportisti.

Iepriekš bija maz ticams, ka IBSF varētu izvēlēties citu pasaules čempionāta norises vietu, tomēr šonedēļ WADA neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Maklarens nāca klajā ar ziņojuma otro daļu, kurā norādīts, ka Krievijā dopinga sistēmā bijuši iesaistīti aptuveni 1000 sportisti no 30 sporta veidiem. Tāpat ziņojumā teikts, ka 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs pozitīvas dopinga analīzes bijušas 12 mājinieku medaļniekiem, tostarp četras zelta medaļas izcīnījušiem atlētiem.

Lai gan vainīgo uzvārdi pagaidām vēl nav atklāti, starp tiek tiem minēts tieši olimpiskais čempions skeletonā Aleksandrs Tretjakovs, kā arī bobsleja pilots Aleksandrs Zubkovs ar stūmējiem, kuri izcīnīja zeltu gan divniekos, gan četriniekos.

Maklarens savā ziņojumā uzsver, ka dopinga analīžu viltošanā bijusi valsts izstrādāta sistēma, kurā līdzdarbojās Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) darbinieki, Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA) un Maskavas Antidopinga laboratorija. Par notiekošo lietas kursā bijis arī Krievijas sporta eksministrs, bet tagad valdības viceprezidents Vitālijs Mutko, toties Krievijas Olimpiskās komitejas augstākās amatpersonas par notiekošo informētas nebija.

SOK ir ieteikusi ziemas sporta veidu federācijām sacensības no Krievijas pārcelt uz citām vietām. SOK, piemērojot sankcijas, apņēmās neorganizēt un neatbalstīt Krievijā paredzētās sacensības. Sākotnēji šīs sankcijas tika piemērotas līdz šī gada beigām, bet nupat tās pagarināja uz nenoteiktu laiku.

Pasaules čempionātam skeletonā Sočos jānorisinās 2017.gada 24.-26.februārī.

Soču olimpiskajās spēlēs Martins Dukurs izcīnīja sudraba medaļu, zaudējot mājiniekam Aleksandram Tretjakovam, kura vārds arī tiek minēts starp tiem, kuru analīzes tika mainītas.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Kremļa troļļi smagi izgāzās un tagad var smirdēt .. Krievijā pasaules čempionāts nenotiks. Un Dukuri piedalīsies. Dukuru vārdam bija tik liels spēks, ka pat čempionāts tika pārcelts. Urā!!!

 2. neviens pasaulē pēc tiem Dukuriem neraudās, viss tāpat notiks un zaudētāji būsim tikai mēs paši

 3. Paskatās nu draudziņi ko paši lieto…dukuriem vispār kauna vairs nav.

 4. Ka tikai brāļiem nav jādzer no akas, kurā iespļauts?

 5. Jāpieņem lēmums, ka sacensības RUSlandē nav reitinga spēles. Ja kāds grib vienkārši izdabājot Putinam pavizināties, lai brauc.

 6. Mērķis jau cēls, bet, ja to neatbalstīs pārējie Pasaules pirmā desmitnieka sportisti,vienkārši pašsods, bez iedarbības uz dopinga lietotājiem. Ja citi neatbalstīs, tad jūsu rīcību pat nepamanīs, tikai čempions būs no citas valsts.

 7. Malači! Visu cieņu par šādu nostāju!
  Sportistiem nav jāpiedalās sacensībās valstīs, kur propogandas nolūkos ar valsts (!) organizētām darbībām nozog olimpiskās medaļas!
  Keievija slīkst melos – gan politikā, gan sportā.

 8. tad viņiem visas sacensibas jāboikotē Atbildēt

  WADAs tā sauktais “ziņojums”bija intresants lidz brīdim kad tika publiskota viņu pašu datu bāze, kad tas jau kļuva smieklīgs nevar but ka musu skeletonisti nezin visu stāstu, un ir lasijuši tikai vienas ziņas. tad lai izlasa ari pārejās WADA pilnigi oficiāli amerikāņu un ari citu pietuvināto valstu sportistiem izsniedza atļaujas lietot aizliegtos medikamentus vienkārši pamatojoties uz “ārsta zīni”kur ierakstits ka sportists slims un viņam jādzer dotās zālites. tas nekas ka dotās zālites dod komas pacientiem, ir taču “ārsta zīme”. tad vel bija vesala strīpa medikamentu kurus atļāva lietot kaut viņi nekur pasulē nav atļauti terapetiskā lietošanā…. un tā joprojām un tā bez gala. tie pat mav kautkāds mildronāts par kuru pus krievijas sportistu diskvalificeja praktiski vienlaikus ar tā aizliegšanu, tā teikt kamer vel nav paspejuši beigt lietot, tās ir smagās dopinga zāles ko WADA atļauj lietot izredzētajiem.
  tā ka uz visa tā fona kremļa sportistu dopinga skandāls ir bērnudārza līmeņa niekošanās

 9. un ko tas mainīs? es ar varu teikt ka boikoteju. izņemot mani pašu mans boikots nevienu neskar

 10. aha… kā tai fabulā: vīnogas ir skābas. Ampelmaņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+