Foto – LETA

Latvijas šķēpmetējiem zelts un bronza Eiropas U-18 čempionātā vieglatlētikā 0

Latvijas šķēpmetēji Kristaps Jaunpujens un Matīss Velps sestdien izcīnīja zeltu un bronzu Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi notiekošajā Eiropas U-18 čempionātā vieglatlētikā.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Sacensībās ar jaunu personisko rekordu 77,01 metru uzvarēja Jaunpujens, tādējādi uzstādot sezonas labāko rezultātu pasaulē starp sava vecuma sportistiem. Tikmēr bronzas medaļnieks Velps, kurš bija iepriekšējais sezonas līderis, labākajā mēģinājumā rīku aizmeta 74,47 metrus tālu.

No sudraba godalgas, ko izcīnīja Aleksejs Oleiničs no Moldovas, Velps atpalika tikai par diviem centimetriem.

Jaunpujens jaunu personisko rekordu un zelta medaļas cienīgu rezultātu uzrādīja jau ar pirmo metienu, kad viņš šķēpu raidīja 74,65 metrus tālu. Līdz ar to viņš visu laiku bija sacensību līderis, un neviens viņu tā arī nepārspēja, turklāt pašā pēdējā raidījumā viņš savu rezultātu uzlaboja vēl vairāk – 77,01 metrs.

Savukā
rt Velps finālu sāka pieticīgāk, jo pirmais metiens viņam nebija ieskaitīts, bet otrajā viņš šķēpu raidīja 67,79 metrus tālu, ar ko bija gana, lai iekļūtu starp astoņiem labākajiem un lai sacensības varētu turpināt ar vēl trīs mēģinājumiem. Savukārt trešais metiens latvietim netika ieskaitīts. Arī pēdējos trīs raidījumos tikai vienā Velps tika pie rezultāta, turklāt pēdējā metienā, kad uzrādīja bronzas medaļas cienīgu metienu – 74,47 metri.

Zīmīgi, ka Jaunpujens jau ceturtdien kvalifikācijas sacensībās laboja personisko rekordu, šķēpu aizmetot 72,63 metru tālumā, kas atlasē bija labākais rezultāts starp visiem šķēpmetējiem.

Sestdien tika aizvadīts arī 400 metru distances fināls puišiem, kur Latvijas skrējējs Iļja Petrušenko izcīnīja sesto vietu no astoņiem dalībniekiem. Finiša līniju viņš šķērsoja pēc 48,03 sekundēm, uzstādot jaunu personisko rekordu. Tikmēr par čempionu kļuva baltkrievs Ihars Zubko, kurš uzvarēja ar laiku 47,16 sekundes.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šķēpmetējām Aivai Niedrai un Annijai Pūlmanei, kā arī tāllēcējai Klintai Bļusinai sestdien neizdevās kvalificēties finālsacensībām.

Šķēpmešanas atlases sacensībās meitenēm pie ieskaitīta rezultāta tika tikai Niedra, kurai tika ieskaitīti divi no trim mēģinājumiem, no kuriem labākais bija 43,32 metru tālumā. Tas viņai deva tikai 22.vietu starp 26 dalībniecēm, kamēr Pūlmanei vienīgajai nebija rezultāta un latviete palika pēdējā.

Savukārt tāllēkšanas sektorā Blusiņas labākais rezultāts bija 5,64 metri, kas viņai deva 16.vietu un neļāva iekļūt starp tām desmit sportistēm, kuras sasniedza finālu.

Eiropas čempionātā jauniešiem startēja 16 Latvijas jaunie vieglatlēti.

Eiropas čempionāts jauniešiem Tbilisi noslēgsies svētdien, taču Latvijas sportisti vairs nestartēs.