Mobilā versija
Brīdinājums +1.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
20. novembris, 2014
Drukāt

Latvijas skolās medus degustācijās popularizēs biškopja arodu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai popularizētu medus produkciju, nākamnedēļ vairāku novadu skolās un bērnudārzos notiks medus degustācija, kuras laikā biškopji stāstīs par nozares perspektīvām, informēja Latvijas Biškopības biedrības pārstāvji.

Degustācijas laikā biškopji dosies uz sava novada izglītības iestādēm, rīkojot medus degustāciju un stāstot par medu un bišu nozīmi apputeksnēšanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Tādējādi plašai jauniešu auditorijai tiks popularizēti biškopības produkti, biškopības nozare un biškopja arods.

Plānots, ka degustācijas notiks Vecpiebalgas bērnudārzā, Lēdurgas bērnudārzā “Lācītis”, Skrundas bērnudārzā “Liepziediņi”, kā arī Ābeļu pamatskolā, Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolā, Aizkraukles pilsētas sākumskolā, Striķu pamatskolā, Rīgas Avotu pamatskolā, Īslīces vidusskolā, Tārgales pamatskolā un Ances pamatskolā.

Šajās izglītības iestādēs viesosies attiecīgo novadu biškopji – Vladimirs Naglis, Mārtiņš Ozoliņš, Gita Lavrinoviča, Ilze Naudiņa, Gunta Otto, Agita Sormule, Jānis Sietiņsone, Sandris Akmans, Oskars Spalis, Zane Eglīte, Dagnija Grieze, kā arī Vera un Gunārs Pūliņi-Ciņi.

Pasākums notiks piektdien, 21.novembrī, Latvijas biškopjiem iesaistoties Eiropas mēroga akcijā “Eiropas medus brokastis”. Aicinājumu visām Eiropas Savienības dalībvalstīm piedalīties akcijā ir nosūtījis Slovēnijas lauksaimniecības un vides ministrs Dejans Židans, aicinot ik gadu novembra trešajā piektdienā visās Eiropas skolās un bērnudārzos popularizēt veselīgus biškopības produktus.

Zemkopības ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija ir nosūtījušas vēstules visām skolām, informējot par šo akciju un aicinot skolas iesaistīties un atbalstīt biškopjus.

Latvijas Biškopības biedrība apvieno vairāk nekā 1850 biedrus – lauksaimniekus, kuri nodarbojas ar biškopības produkcijas ražošanu, kā arī pārstāv citas lauksaimniecības nozares. Atkarībā no laika apstākļiem gadā Latvijā tiek ievākts 700 līdz 2000 tonnu medus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Aplama ideja , jo ir biškopju un medus pārprodukcija Latvijā….nevar pārdot visu medu…
    Izskatās , ka ir iespēja Euro fondu naudu nolaist pa pieskari,tāpēc izgudro debilus projektus.

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+