Latvijā
Izglītība

“Latvijas skolas somai” – 1,68 miljoni eiro 0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto no Pixaby.com

Latvijas Valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” uzsākšanai laikā no šī gada 1. septembra līdz 31. decembrim tiks atvēlēti 1 683 913 eiro, ļaujot tajā iesaistīties 240 559 skolēniem, liecina valdības apstiprinātais Ministru kabineta noteikumu projekts.

Piešķirtais programmas finansējums tiks sadalīts starp pašvaldībām atkarībā no skolēnu skaita izglītības iestādēs. Katram skolēnam no programmas līdzekļiem atvēlēti septiņi eiro.

Iniciatīvas mērķis ir sekmēt tādu profesionālās mākslas mazo formu projektu radīšanu, kas vērsti uz bērnu un jauniešu auditoriju no 1. līdz 12.klasei, veicinot izpratni par Latvijas valsts vērtībām, kultūru un mūsdienu radošajiem procesiem, sekmējot piederības izjūtu un vēlmi līdzdarboties.

Plānots, ka par piešķirtajiem līdzekļiem izglītības iestādes varēs atmaksāt skolēnu ieejas biļetes dažādos muzejos, mākslas galerijās, teātros un citās kultūras iestādēs, transporta izdevumus, un, ja izglītojošs kultūras pasākums paredzēts skolas telpās – tehniskā nodrošinājuma izmaksas.

LA.lv