×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijas skolēni pēc ilgāka pārtraukuma no bioloģijas olimpiādes pārved medaļas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas komanda.

Latvijas skolēni šomēnes Indonēzijā notiekošajā 25. Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē ieguvuši sudraba un bronzas medaļu, kā arī atzinības rakstu, informē Latvijas Universitātē (LU).

Pēdējo reizi sudraba medaļu Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Latvijas pārstāvji izcīnīja 2002.gadā.

25. Starptautiskajā bioloģijas olimpiāde no 6. līdz 13. jūlijam notika Denpasārā, kas atrodas Indonēzijai piederošajā Bali salā. Tajā piedalījās vidusskolas skolēni, kuri ir bijuši labākie savas valsts nacionālās bioloģijas olimpiādēs. Šogad par pasaulē bioloģiju vislabāk pārzinošo skolēnu godu cīnījās 238 skolēni no 61 valsts.

Latviju olimpiādē pārstāvēja Aglonas vidusskolas 11.klases skolnieks Daniels Krimans, kurš ieguva sudraba medaļu, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolniece Katrīna Daila Neiburga, kas izcīnīja bronzas medaļu, Cēsu Valsts ģimnāzijas 11.klases skolniece Marta Rudzīte, kura ieguva atzinības rakstu, kā arī Daugavpils Krievu vidusskolas liceja 12.klases skolniece Anastasija Škoulepa.

Olimpiādes laikā dalībniekiem bija jātiek galā ar teorētiskajiem un praktiskajiem uzdevumiem par dažādām bioloģijas jomām. “Interesantākie un neparastākie praktiskie uzdevumi bija putnu dziesmu spektrogrammu analīze un jaunas vulkāniskas salas “Anak Krakatau” augu sabiedrības attīstības analīze, proti, skolēniem bija jāpēta, kā augi kolonizē jaunas teritorijas,” stāsta Latvijas delegācijas vadītāja Agnese Kokina.

Olimpiādes dalībnieki ne tikai piedalījās sacensībās, bet arī iepazinās ar Bali tradicionālo kultūru un dabu. Latvijas komandas dalībnieki piedalījās arī ikgadējā olimpiādes video konkursā “Bioloģiskā daudzveidība un es”.

Komandu pavadīja LU Mikrobioloģijas un Biotehnoloģijas institūta pētnieki Jānis Liepiņš un Agnese Kokina, kā arī Latvijas Farmaceitu biedrības prezidentes asistents tālākizglītības jautājumos Valdis Pirsko. Viņi apsprieda olimpiādes uzdevumus un tulkoja tos latviešu valodā, pārbaudīja un aizstāvēja Latvijas komandas skolēnu risinājumus.

Dalībniekus olimpiādei sagatavoja skolēnu bioloģijas skolotāji: Lidija Šatilova, Liesma Āboliņa, Inita Kriškāne un Ingūna Kostenko. Papildus organizēti skolēnu sagatavošanās kursi, kurus vadīja dažādu nozaru speciālisti no Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes, Rīgas Stradiņa universitātes Onkoloģijas Institūta un Rēzeknes augstskolas.

Latvijas komandas dalību 25. Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē atbalstīja Valsts izglītības satura centrs un LU.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Malači! Par spīti dīvaini ne līdz galam izplānotajai olimpiādes gaitai, viņi parādīja izcilu sniegumu!

Draugiem Facebook Twitter Google+