×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
26. jūlijs, 2018
Drukāt

Latvijas skolēniem Irānā – sudrabs un bronza starptautiskajā bioloģijas olimpiādē (5)

Foto -  Valsts izglītības satura centrsFoto - Valsts izglītības satura centrs

29. starptautiskā bioloģijas olimpiādē, kas no 15. līdz 22. jūlijam notika Irānas galvaspilsētā Teherānā, Ventspils 1. ģimnāzijas absolvents Artūrs Sokolovskis ieguvis sudraba medaļu, bet Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas absolvents Ernests Tomass Auziņš un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolnieks Staņislavs Kurašs – bronzas godalgas.

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolniece Anitra Zīle, ieguvusi atzinību, ziņo Valsts izglītības satura centrs un Latvijas Universitātes.

Līdz ar to pie godalgām tikuši visi Latvijas pārstāvji šajā olimpiādē. Uz starptautisko olimpiādi bija devušies tie skolēni, kuri vislabāk sevi parādīja bioloģijas olimpiādē pašu valstī.

Kopumā starptautiskajā bioloģijas olimpiādē piedalījās 261 skolēns no 67 valstīm. Par absolūto uzvarētāju kļuva jaunietis no Vjetnamas, liecina informācija olimpiādes tīmekļa vietnē.

Nedēļas laikā olimpiādes dalībnieki mērojās ar zināšanām un prasmēm bioloģijā, veicot laboratorijas darbus un risinot teorētiskos uzdevumus. Skolēni veica četrus laboratorijas darbus (katru pusotras stundas garumā) dažādās bioloģijas nozarēs. Piemēram, dzīvnieku anatomijas un fizioloģijas darbā dalībnieki noteica ērces un to barošanās paradumus, analizēja medicīniskās dēles ārējo un iekšējo uzbūvi, kā arī analizēja asins pH izmaiņas atkarībā no slodzes.bioķīmijas un molekulārās.

Savukārt botānikas un augu fizioloģijas laboratorijas darbā dalībnieki pētīja neļķu rindas augu fizioloģiskās īpatnības, bet evolūcijas un ekoloģijas laboratorijas darbā skolēni strādāja ar 3D izdrukātiem baktēriju koloniju modeļiem un noteica evolūcijas virzienus baktērijām laboratorijas apstākļos.

Papildus sacensībām, olimpiādes dalībnieki iepazinās ar Irānas kultūru, apmeklējot Nacionālo vēstures muzeju un šaha vasaras rezidences kompleksu. Dalībnieki piedalījās arī “kultūras naktī”, kur katras valsts pārstāvji demonstrēja raksturīgos savas valsts kultūras elementus.

Skolēnus 29. starptautiskai bioloģijas olimpiādei sagatavoja bioloģijas skolotāji – Maruta Kusiņa, Irina Ivane, Dace Bērtule, kā arī Latvijas Universitrātes Bioloģijas fakultātes un Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēki, kā arī iepriekšējo gadu starptautisko bioloģijas olimpiāžu dalībnieki.

Jau iepriekš noslēdzās starptautiskā matemātikas olimpiāde, kurā Latvijas skolēni ieguva atzinību. Savukārt šonedēļ Vācijas pilsētā Freiburgā notiek starptautiskā vācu valodas olimpiāde, Portugāles galvaspilsētā Lisabonā – starptautiskā fizikas olimpiāde, bet Čehijas un Slovākijas pilsētās Prāgā un Bratislavā. Plānots, ka šovasar un rudens sākumā Latvijas skolēni dosies uz Kvebeku Kanādā, kur norisināsies Starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde, kā arī uz Kazaņu Krievijā, kur būs Eiropas jauniešu informātikas olimpiāde, un Japānu, kur Tsukubā gaidāma starptautiskā informātikas olimpiāde.

Latvijas jauniešu braucienus uz starptautiskajām mācību olimpiādēm atbalsta Eiropas Sociālais fonds projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kā tad ir, ja nebūtu Eiropas Sociālais fonds, tad nebrauktu?

  2. Tie lakati!!!!! Kaut kādi viduslaiki!!!!

  3. Normāli vecāki nesūta savus bērnus uz tādām valstīm kā Irāna un Ziemeļkoreja .

    • Milie latviesu jauniesi,nu beidziet but tik toleranti pret citu tautu parasam,un ticibam,tos paltrakus jau nevajadzeja vilkt,jo kad vini ierodas Latvija neviens nedoma gerbties latviesu tautas terpos,vai vismaz pielagoties visparejam eiropas stilam.Latviesu mulkiba,un elastigums nav parspejams laiku,laikos.

  4. Nav pareizi, ka šādus pasākumus atļauj rīkot valtīs, kurās meitenes tiek pazemotas, liekot tām fotogrāfēties lakatos

Draugiem Facebook Twitter Google+