Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Svētdiena, 19. februāris, 2017
22. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijas slēpošanas trases jaunajai sezonai gatavas; gaida salu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas slēpošanas trases jaunajai ziemas sezonai ir gatavas, un šogad cer uz labākiem laika apstākļiem nekā pērn, pastāstīja aptaujātie trašu pārstāvji.

Slēpošanas bāzes “Zviedru cepure” īpašnieks Edvīns Balodis teica, ka ziemas sezonai viss esot sagatavots. “Tehniski mēs esam kārtībā, bet domājam, ka sezona nesāksies vēl vismaz mēnesi,” prognozēja Balodis.

Viņš pastāstīja, ka pērn kārtīgs, slēpošanai atbilstošs sniegs turējies vien trīs nedēļas. “Šogad gan tiek prognozēta auksta un gara ziema,” informēja Balodis, piebilstot, ka par to liecinot liela pīlādžu un ozolzīļu raža.

Balodis uzsvēra, ka “Zviedru cepurei” svarīgi esot piesaistīt atpūtniekus un nodrošināt izklaidi Ziemassvētku laikā. “Ziemassvētki ir viena ceturtā daļa no sezonas, ir ļoti svarīgi svētkos labi nostrādāt,” teica bāzes īpašnieks.

Tostarp viņš informēja, ka cenas šogad būšot apmēram tādas pašas kā pērn. “Zemākas noteikti nebūs, elektrības cena vien vairāk nekā divas reizes pieaugusi, tamdēļ cenas paliks tādā pašā līmenī,” sacīja Balodis.

Arī atpūtas bāzes “Milzkalns” direktors Viesturs Ošnieks pastāstīja, ka ziemas sezonai viss ir gatavs, bet sniega ražošana sāksies tikai novembra vidū.

Ošnieks arī sacīja, ka cenas šosezon nemainīsies un paliks tādas pašas kā pērn.

Viņš pastāstīja, ka pērnā sezona bijusi ļoti slikta. “Sezona bija ļoti īsa un mēs nedabūjām pat īsti iestrādāties,” atzina Ošnieks. Šogad viņš gan prognozē, ka varētu būt labāk.

Arī atpūtas parks “Rāmkalni” ir sagatavojies ziemai. Parka valdes loceklis Andis Jansons pastāstīja, ka parks sezonai ir gatavs, bet aktīvs darbs tajā varēs sākties tikai tad, kad gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā nokritīsies ap pieciem grādiem zem nulles.

Jansons arī pastāstīja, ka pagājušajā gadā ziemas sezona iesākās tikai janvāra beigās, kas ir ļoti vēls sezonas sākums. “Ziema bija auksta, bet sākās ļoti vēlu,” sacīja Jansons, piebilstot, ka, ja Ziemassvētkos nekas uz kalna nenotiek, tad arī visa atlikusī sezona ir neizdevusies.

Atpūtas bāzes “Baiļi” īpašnieks Valts Vanags pastāstīja, ka arī “Baiļi” ir gatavi sākt sezonu. To, vai cenas šosezon varētu būt lielākas nekā pērn, Vanags atteicās prognozēt.

Tostarp viņš pastāstīja, ka 2013. gada ziema ir bijusi ļoti nelabvēlīga ziemas prieku baudītājiem. “Tā bija absolūti sliktākā ziema, kādu esam piedzīvojuši,” sacīja Vanags.

Jau vēstīts, ka ziema pērn sākās neierasti vēlu – trases darbu sāka janvāra otrajā pusē. Pērn Latvijā slēpošanas trasēs ievērojami saruka atpūtnieku skaits un kalnu īpašnieki cieta zaudējumus.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+