×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Latvijas smaiļotāji un kanoe airētāji nekvalificējas olimpiskajām spēlēm

LETALETA

Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, kā arī kanoe divnieks Aivis Tints un Gatis Pranks ceturtdien Vācijā nekvalificējās šī gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, līdz ar to Latvijas kanoe airētāju un smaiļotāju izredzes nokļūt četrgades svarīgākajā notikumā ir zudušas.

Dīsburgā notiekošajās atlases sacensībās Rumjancevs ceturtdien 200 metru distancē bija ceturtais, bet Olimpiādē iekļuva divi ātrākie sportisti.
Pirms Rumjanceva fināla sākuma sacensību rīkotājiem bija problēmas ar starta iekārtu, taču pēc neilgas aizkavēšanās brauciens tomēr norisinājās. Latvijas sportists finišu sasniedza pēc 35,215 sekundēm, bet no labāko divnieka viņš atpalika par 0,138 sekundēm.

Savukārt kanoe divnieks Tints un Pranks 1000 metru finālā palika piektie. Šī disciplīna bija vienīgā, kur bija uzreiz četras ceļazīmes, bet latvieši no četrinieka atpalika par 0,845 sekundēm.

Ceturtdien Latvijas smaiļotāju divnieks Deniss Volkovs un Kaspars Tīklenieks palika nepilnas pussekundes attālumā no kvalificēšanās četrgades nozīmīgākajām sacensībām, jo 200 metru distances finālā viņi guva piekto vietu, finišējot pēc 33,450 sekundēm.
Olimpiādei kvalificējās divas labākās laivas, un līdz tam latviešiem pietrūka vien 0,428 sekunžu.

Tāpat ceturtdien kanoe airētājs Dagnis Iļjins ieņēma septīto vietu finālā 1000 metru distancē.
Kā zināms, trešdien atlases sacensību finālu nespēja sasniegt vienīgi kanoe airētājs Romāns Astapovs, kurš startēja 200 metru distancē.
Pēc šīm sacensībām turpat Dīsburgā šajā nedēļas nogalē notiks arī sezonas pirmais Pasaules kausa posms.

Nozīmīgākās atlases sacensības Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm bija pagājušā gada pasaules čempionāts, kur katrā distancē tika sadalītas vismaz sešas ceļazīmes, tomēr arī toreiz Latvijas sportistiem neizdevās tās iegūt.
2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēja Rumjancevs un Krists Straume, kuri vienā divniekā startēja 200 metru distancē, tomēr nostartēja nepārliecinoši, ierindojoties 11.vietā. Pašlaik Straume jau ir noslēdzis karjeru, bet Rumjancevs pērn izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+