×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
9. septembris, 2016
Drukāt

Latvijas šofera furgonā atrod sīriešu bēgļus (15)

EPAEPA

Latvijas šofera autofurgonā Kalē ostā, Francijā atrasti sīriešu bēgļi. Šoferis nezina, kā viņi iekļuvuši automašīnā, piektdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas “Panorāma”.

Aizturētais šoferis stāsta, ka kļuvis par organizētās noziedzības upuri. Migrantu pārvešana notiekot koordinēti, bandu vadītāji ir labi sagatavoti un no tā neesot pasargāts neviens kravas auto vadītājs.

Pēc žurnālistes vārdiem, tika atrasti 15 sīrieši šokolādē vārda tiešā nozīmē – šādu skatu kravas auto vadītājs no Latvijas ieraudzīja Kalē ostā savas milzu saldētavas vidū. Starp daudzajiem vīriešiem bija arī sievietes un bērni. Šoferim pēdējā apstāšanās notika 150 kilometru pirms ostas. Vadītājs pieļauj, ka tieši tur migranti iekāpuši.

Furgona atslēga ir īpaša ierīce, kas savienota ar GPS signālu. Dati neuzrādot, ka furgons būtu atvērts pēc preces iekraušanas. Tas ir arī drošības garants pašam šoferim, ja gala punktā ir iztrūkums, noskaidrojusi televīzija.

Ne šoferis, ne Autotransporta direkcija neatklāj, kurā uzņēmumā viņš strādā, tā esot neliela Latvijas firma ar dažiem kravas auto. Firmā uzskatot, ka tā ir autovadītāja atbildība.

Šoferim par katru migrantu jāmaksā 2000 mārciņu sods, kas kopā veido 30 000 mārciņu. Ja autovadītājs nesamaksās, viņš nokļūs britu melnajā sarakstā.

Autotransporta direkcijas vadība nākamnedēļ Briselē neformālas tikšanās laikā plāno vērst Francijas uzmanību uz notikušo.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. TĀLBRAUCĒJU ŠOFERU AIZSARDZĪBA BŪTU VALDĪBAS UN SAEIMAS ĪSTAIS DARBA LAUKS!?? KUR IR MŪSU LIKUMDOŠANA CILVĒKU AIZSARDZĪBAI ĀRPUS VALSTS ROBEŽĀM??? KO PAVEIKUSI LATVIJAS ĀM ŠAJĀ JOMĀ? Cik zinu, tad Latvijas pilsoņi – tālbraucēji šoferi darbā ārzemēs NE PRET KO NO VALSTS PUSES NAV AIZSARGĀTI! Atkal jāmin igauņi, kur šī problēma ir atrisināta!?? KAD VIENREIZ MŪSU VALSTI LIKS PAR PIEMĒRU KAIMIŅIEM??? LAIKAM TAD, KAD PŪCEI ZIEDĒS ASTE!!!!!!!!!!

 2. Pirmkārt, ja izceļ ārā franču pusē, tad vismaz agrāk šoferim pat uzvārdu neprasīja, varbūt tagad savādāk .

  Otrkārt, šoferis nevar visu nakti sargāt piekabi, jo pēc 9 stundām atkal jābrauc. Es nekad nepūlos kautko sargāt vai pārbaudīt, ostā speciāli iebraucu kontrolšķūnī un man sirds mierīga.

 3. Ja jau ne Francijas policija,ne armija netiek galā ar šiem 10.000 Kalē “džungļu”iemītniekiem,tad atliek vēl pēdēja cerība-Legion etrangere jeb Franču ārzemnieku leģions,kas tika izveidots 1831.gada 10.martā ar Luija Filipa dekrētu,lai atbrīvotos no ārzemniekiem,kas lielā skaitā bija atkāpušies kopā ar Napoleonu un iegūtu militāro spēku,ar kuru uzturēt kārtību Francijai piederošajā Alžīrijas kolonijā.Šodien laiks ieviest kārtību arī pašā metropolē!

 4. Tie taču ir franču,nevis sīriešu bēgļi!

  • Jā, tie ir FRANCIJĀ mītošie bēgļi ar kuriem impotemtā policija netiek galā!
   Valdības un viņu IMPOTENCE veicina Kalē mītošo bēgļu vidū veidoties ORGANIZĒTAI noziedzībai. kas čakarē tālbraucējus šoferus, kas dodas uz Angliju …

 5. Patiešām apbrīnojama ir francijas kā valsts absolutā nespēja pārvaldīt savu teritoriju. Ne armija, ne policija, ne gan jau visādi specnazi, bet likvidēt tādus “džungļus” kā nevar, tā nevar. Sodīt šoferus – to gan vienīgo var.

 6. Vai tas latviešu šoferis brauca no Sīrijas uz Lielbritāniju, ka tie cilvēki viņa furgonā šī raksta virsrakstā tiek saukti par “sīriešu bēgļiem”???
  Kāpēc es tā jautāju? Tāpēc, ka bēgļi viņi varētu būt tajā brīdī, kad dodas projām no Sīrijas, bet ne no Francijas. No kā tad viņi bēg Francijā??? Ja viņi Francijā ielīda tajā furgonā, viņi ir NOZIEDZNIEKI, kas veikuši krimināli sodāmas darbības, nevis bēgļi. Ja par noziedznieku iekļūšanu viņa furgonā tiek vainots šoferis, tad tik pat labi katru, kura mājā vai dzīvoklī ir iekļuvis noziedznieks, arī var saukt pie atbildības un sodīt. Absurds!
  Un visefektīgākā cīņa pret šādiem furgonos līdējiem būtu nevis šo furgonu kontrole, bet gan tādas situācijas radīšana, kad neviens nav ieinteresēts furgonos līst. Ja migranti zinātu, ka nelegāla nokļūšana Anglijā nenovēršami beidzas ar atgriešanos valstī no kuras viņi aizbēguši, neviens tajos furgonos nelīstu un uz Angliju nebrauktu. Vai tiešām Lielbritānijas valsts iestādes nespēj kontrolēt situāciju, atšķirojot nost tur nelegāli dzīvojošos no valsts pilsoņiem un tur legāli dzīvojošajiem iebraucējiem? Neticu! Ja tā ir, tad jau tā nav valsts, bet kaut kāda iebraucamā vieta!
  Bet visai šai nejēdzībai pamatā protams ir migrantu plūsmai atvērtās Eiropas Savienības robežas.

 7. Ja “Furgona atslēga ir īpaša ierīce, kas savienota ar GPS signālu un dati neuzrādot, ka furgons būtu atvērts pēc preces iekraušanas.”- tad kā var vainot šoferi?!

 8. Tā ir vistīrākā ņirgāšanās par mūsu šoferiem.Un ne jau viņš pirmais vai pēdējais,kurš tur ir dabūjis ciest.francija,Vācija no mums pieprasa,lai mēs te uzņemam tos salašņas,nez par kādiem brīnumiem lai viņus te uzturam,bet paši jau visu ir noveduši līdz noziedzības līmenim.Viņiem ir par to jāgādā,lai jebkuras valsts pilsonis atrodoties viņu valstī,vai tai braucot cauri,būtu drošībā.Kas tad tā galu galā ir par ES,ja tie tur,kuri uzskata sevi nezin kāpēc par pārākiem par citām valstīm,vispār nedara neko,lai izstrēbtu pašu savārītos mēslus.Tā ir vienkārši nekaunība!Un mūsu valdībai ir jāpieprasa no francijas paskaidrojumi,kāpēc nekas netiek darīts,lai mainītu situāciju Kalē.Tā sēta ko būvēs,nemainīs neko.

 9. Lai Francija maksā to sodu, jo viņi galu galā ir tie, kas neko nedara, lai novērstu nekārtības un uzbrukumus automašīnām. Diez vai tas šoferis no laba prāta brauktu tādos apstākļos uz UK, bet darbs ir darbs.

 10. Pareizāk būtu izsniegt katram šoferim AK47, problēmas būtu novērstas pašā saknē! Kas attiecas uz sodiem-rēķinus Merķelei!

 11. Kas tad te īsti ir-tie ir parazīti, kas lien no pakaļas migrantiem, vai migranti parazītiem, un kā tos čučmekus atšķirt, cik saprotu nelieši ir kā vieni tā otri!

 12. Kā tad šie tai fūrā paliek dzīvi, un nenomok, vai rtad šos neaizver ciet, un nenosmacē, tā tak parasti ir, ka līķus tik pārvadā, kā saka šie tur pārkarsuši un nomīzušies, un tad apsmakuši.Kapēc te savādāk…

 13. Varbūt beidzot migrantu sāksim saukt patiesajā vārdā – par neapbruņotajiem iebrucējiem?

 14. Francijai jānodrošina kārtība savā valstī!. Naudu iekasēt māk, bet bandītus aizvākt no Kalē NEVĒLAS!

Draugiem Facebook Twitter Google+