×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Latvijas sportistam četru gadu diskvalifikācija

Foto - Scapinx/ReutersFoto - Scapinx/Reuters

Latvijas čempions stieņa spiešanā guļus Oļegs Šaruks par aizliegto vielu lietošanu saņēmis četru gadu diskvalifikāciju, vēsta Latvijas Pauerliftinga federācija (LPF).

Kā raksta LPF, šogad jau septiņiem pauerliftinga atlētiem Latvijā ir veiktas sportā aizliegtu vielu pārbaudes sacensībās. Sešas no veiktajām pārbaudēm ir ar negatīvu rezultātu. Tāpat arī visi Latvijas sportisti, kas pārbaudīti starptautiskajās sacensībās, ir ar negatīvu rezultātu. Tas kopīgo negatīvo pārbaužu skaitu Latvijas atlētiem paceļ krietni virs desmit negatīvām pārbaudēm.

Tomēr viena no pārbaudēm, kas tika veikta šī gada martā notikušajā Latvijas čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus, ir ar pozitīvu rezultātu. Šoreiz aizliegto vielu lietošanā pieķerts Šaruks, kurš ir pirmais Latvijas atlēts, kam tiek piemēroti sodi pēc jaunajiem Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) noteikumiem.

Septembra sākumā LPF Disciplinārā komiteja atzina, ka Šaruks ir veicis antidopinga noteikumu pārkāpumu, līdz ar to piemērojama četru gadu diskvalifikācija līdz 2019. gada 3.septembrim un naudas sods 1500 eiro apmērā.

LPF Šaruku ir informējusi par diskvalifikāciju jau iepriekš. Par spīti tam, sportists pieteicies uz kārtējās šī sporta veida organizācijas Pasaules Pauerliftinga savienības (WPU) pasaules čempionātu.

Pēc Sporta medicīnas valsts aģentūras Antidopinga nodaļas informācijas, līdz šim pēdējā pozitīvā dopinga analīze Latvijā bija konstatēta šī gada martā, kad par marihuānas lietošanu divu gadu diskvalifikāciju saņēma bijušais basketbola komandas “Ventspils” amerikāņu aizsargs Mairs Četmens. Savukārt jūnijā četru gadu diskvalifikāciju par atteikšanos no dopinga kontroles saņēma svarcēlājs Rihards Nejs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+