Sports

Latvijas sportistiem olimpiskajos ciematos jāiztiek bez TV skatīšanās 0


General view taken on February 4, 2014 showing the Mountain Olympic Village at the Rosa Khutor Alpine centre prior to the start of the 2014 Sochi Winter Olympic Games.   AFP PHOTO / FABRICE COFFRINI
General view taken on February 4, 2014 showing the Mountain Olympic Village at the Rosa Khutor Alpine centre prior to the start of the 2014 Sochi Winter Olympic Games. AFP PHOTO / FABRICE COFFRINI
Foto-LETA/AFP

Latvijas olimpiešiem Soču olimpisko spēļu ciematos ir jāiztiek bez televīzijas, jo sportistu numuriņos TV uztvērēju nav, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas delegācijas preses sekretāre Marita Vilciņa.

Olimpiskajā sportistu ciematā kalnos Latvijas delegācijai vienīgais televizors ir ofisa telpā, taču tas bieži tiek izmantots citām vajadzībām, piemēram, kamaniņu braucēji tur analizē savus treniņu braucienus, tāpēc skatīties TV pārraides, vai uzzināt olimpisko spēļu jaunumus ne vienmēr izdodas.

Brīvo laiku var īsināt ar globālā tīmekļa palīdzību, jo sportistiem ir pieejams bezvadu internets. Tiesa, krasta ciematā, kas atrodas lejā pie jūras, interneta signāla kvalitāte neesot tā labākā, un kā smējis ātrslidotājs Haralds Silovs, lai dabūtu lielāku ātrumu ir jāturA vaļā savas istabas durvis, jo tās aizverot internets var pazust pavisam. Arī kalnu ciematā interneta ātrums spēj sagādāt problēmas pat brīžos, kad jānosūta kāds e-pasts, stāstīja Vilciņa.

Citādā ziņā sportisti ar visu ir apmierināti, jo sadzīves apstākļi ir ļoti labi un krietni pārsniedz cerēto un iepriekš par olimpiskajām spēlēm dzirdēto. Paši sportisti smej, ka labākā situācijā ir krasta ciemata sportisti, jo tiem ir pieejams populārais ātrās ēdināšanas uzņēmuma “McDonalds” piedāvājums. Kalnu ciematā šādas ekstras nav, un arī virtuves piedāvājums tur ir mazāks nekā lejā.

Greznākie dzīves apstākļi ir biatlonistiem un slēpotājiem, kuri mitinās netālu no slēpošanas kompleksa “Laura”. Viņi dzīvo guļbaļķu mājiņās, kurās viena istaba ir aptuveni 50 kvadrātmetrus plaša, netrūkst arī kristāla lustru, bet ārā visiem ir pieejams karstais baseins un burbuļvanna.

LA.lv