×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Latvijas šprotu ražotāji izstādē Maskavā iegūst četras zelta medaļas (4)

Sprotes

Latvijas šprotu ražotāji starptautiskajā pārtikas industrijas izstādē “World Food Moscow-2014” par dažāda veida konserviem saņēmuši četras zelta un vienu sudraba medaļu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja biedrības “Rīgas šprotes” vadītājs Imants Cīrulis.

Zeltu saņēma SIA “Gamma-A” par šprotēm želejā, SIA “Līcis 93” Kolkas cehā ražotās šprotes eļļā kārbiņā ar polimēra vāciņu un Ģipkas cehā ražotās šprotes stikla burciņā, kā arī SIA “Venstpils ZKK” ražotās “Apceptās brētliņas sinepju mērcē”.

Savukārt sudraba medaļa piešķirta SIA “Sabiedrība IMS” par konserviem “Ceptas brētliņas tomātu mērcē”.

Kā atzina Cīrulis, neraugoties uz Krievijas noteikto pārtikas embargo, nelabvēlīgo ģeopolitisko situāciju saistībā ar notikumiem Ukrainā, kā arī rubļa vērtības kritumu, Krievijas tirgus tomēr strauji aktivizējas un Latvijas zivju konserviem neesot nekādu problēmu ar noietu.

“Tirgus nav apstājies, tieši pretēji – parādās aizvien lielāka interese. Šprotes un zivju konservi kopumā ir prece, ko ērti pārvadāt un var uzglabāt, tas arī nosaka lielo interesi no iepircējiem. Krievijā šprotes gandrīz neražo, veikalos tās lielākoties izpirktas, līdz ar to šī niša joprojām ir ļoti perspektīva,” sacīja Cīrulis.

Viņš arī atzina, ka rubļa kursa kritums atsaucoties uz zivju konservu cenām, tomēr to griesti vēl nav sasniegti. “Protams, cenas ir augšā, tomēr pircēji vēl nekurn. Bet nu jāskatās, kā būs tālāk, jo cenu kāpumam arī ir robeža,” sacīja biedrības vadītājs.
Vienlaikus viņš atzina, ka šogad “World Food Moscow-2014” vērojams nedaudz mazāks dalībnieku skaits nekā ierasti, kā arī dažu valstu stendi bija trūcīgāki salīdzinājumā ar citiem gadiem.

“Dānijas stendā stāv pustukšas augļu un dārzeņu kastes, acīmredzot apliecinot zināma veida protestu pret Krievijas embargo,” stāstīja “Rīgas šprotu” vadītājs.

“Kopumā tomēr interese no sadarbības partneriem par dažāda veida pārtikas iepirkumu līgumiem nav mazinājusies, to apliecina arī noslēgtie līgumi,” rezumēja Cīrulis.

Kā ziņots, izstāde noslēdzas šodien. Maskavas izstādē piedalījās visi biedrības “Rīgas šprotes” biedri – SIA “Unda”, SIA “Rānda”, SIA “Līcis 93”, SIA “Sabiedrība IMS”, AS “Brīvais vilnis”, SIA “Gamma A”, SIA “Karavela” un AS “Venstpils ZKK”.

Latvija izstādē piedalās arī ar nacionālo stendu, kuru organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Stendā piedalās seši uzņēmumi – dzirkstošā vīna no bērzu sulām ražotāja SIA “Sula”, olu produktu ražotāja AS “Balticovo”, gaļas pārstrādes uzņēmumi SIA “Rital D” un SIA “Almava”, kā arī zivju konservu ražotāja SIA “Banga LTD” un maizes ražotāja SIA “Bakerstreet”.

“World Food Moscow” 20 gadu laikā kļuvusi par vienu no vadošajām tikšanās vietām pārtikas un dzērienu nozares ražotājiem un izplatītājiem. Izstādē pārstāvētas vairākas produktu grupas – saldētie produkti, saldumi un konditorejas izstrādājumi, konservētā produkcija, eļļas, tauki un mērces, piena un gaļas produkti, dzērieni, zivis un jūras veltes, augļi un dārzeņi, tēja un kafija.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Karini tās krievu mdaļas cik gribi, es tos LPSR ražojumus ar krievu etiķetēm par velti neņemšu!

  2. Kā to saprast???A kur “Brīvā viļņa” ražojumi,kur ZELTS????

  3. Kad krieviem nav ko ēst, tad labas ir arī Latvijā ražotās šprotes. Krievi saka:”Špotes jums labas, bet kāpēc jūs neatvedāt sieru vai kādu mazu speķa gabaliņu?”

  4. Jāpalielina nodokļi šprotu režotājiem un jāuzliek eksporta nodoklis uz Krieviju.

Draugiem Facebook Twitter Google+