Sports
Citi sporta veidi

Latvijas standartdeju dejotāji Līnis/Ancāne no Pasaules kausa mājup ved medaļas0


Pasaules kausa gode pjedestāls standartedejās – uz trešā pakāpiena Edgars Līnis un Elīza Ancāne.
Pasaules kausa gode pjedestāls standartedejās – uz trešā pakāpiena Edgars Līnis un Elīza Ancāne.
Foto: Latvijas Sporta deju federācija

Rīdzinieki Edgars Līnis un Elīza Ancāne nedēļas nogalē Ķīnā izcīnīja trešo vietu Pasaules kausā Standartdejās, kur startēja 18 pāri.

Par uzvarētājiem kļuva itāļi Frančesko Galupo un Debora Pačīnī, otro vietu ieņēma Vācijas vicečempioni Tomass Fainšils un Violeta Posmetnaja, bet trešie bija mūsējie dejotāji Līnis un Ancāne.

Pasaules kauss tiek rīkots reizi gadā katrā no trim sporta deju disciplīnām (standartdejas, Latīņamerikas dejas un 10 dejas).

Līnis ar Ancāni, kuri pārstāv klubu “Dzintars”, šoreiz bija vienīgie Baltijas pārstāvji. Galvenie favorīti šogad Pasaules kausā standartdejās bija Eiropas vicečempioni Galupo un Pačīni, kuri vienīgie no dalībniekiem bija iekļuvuši pasaules un Eiropas čempionātos fināla sešiniekā.

Itālijas čempioni uzrādīja labāko rezultātu visās piecās dejās un svinēja pārliecinošu uzvaru. Tas viņiem ir jau trešais tituls, kamēr pasaules čempionātos labākais rezultāts ir 2018.gadā iegūtā 3.vieta.

Uz otro vietu pretendēja Vācijas vicečempioni Tomas Fainšils un Violeta Posmetnaja. Lai arī Latvijas pāris viņus bija apsteiguši pagājušā gada beigās un arī šī gada sākumā, tomēr pēdējās trijās sacensībās “Grand Slam” turnīros virsroku ņēma Vācijas dejotāji.

Saistītie raksti

Fainšils ar Posmetnaju arī šoreiz bija pārāki un ieguva stabilu otro vietu. Tikmēr Latvijas čempionāta uzvarētājiem Līnim un Ancānei cīņā par trešo vietu sīvu sāncensību izrādīja divi konkurenti – Kipras labākais pāris Danils Ulanovs/Katerina Isakoviča un Krievijas čempionāta ceturtās vietas ieguvēji Igors Kruglovs/Jekaterina Kazmirčuka.

Lēnajā un Vīnes valsī labāki bija latvieši, bet tango un fokstrotā nedaudz labāku vērtējumu saņēma kiprieši un krievi. Līdz ar to izšķirošā deja bija kviksteps, kur Latvijas duets apsteidza sīvākos konkurentus un ļoti blīvos rezultātos ieguva trešo vietu. Tādējādi pēc ceturtajām vietām 2017. un 2018.gadā rīdziniekiem pirmo reizi izdevās iekļūt trijniekā.

LA.lv