×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Latvijas stends Frankfurtes Grāmatu tirgū būs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad no 14. līdz 18. oktobrim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju, Latvijas Literatūras centru (LLC), Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociāciju un Latvijas Grāmatnieku ģildi organizē Latvijas nacionālo stendu starptautiskajā izstādē “FrankfurtBookFair 2015”, pavēstīja LLC.

Latvijas stendā tiks pārstāvēti 18 uzņēmēji un biedrības – Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, Latvijas Grāmatnieku ģilde, Latvijas Literatūras centrs, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija, izdevēji “Lauku Avīze”, “Zvaigzne ABC”, “Mansards”, “Jumava”, “Pētergailis”, “Liels un mazs”,”Neputns”, “Valters un Rapa”, poligrāfijas uzņēmumi “PNB Print”, “Poligrāfijas grupa Mūkusala”, “Veiters korporācija”, “Lapa”, kā arī Latvijas Grāmatu izstādes pārstāvji “BT1”.

Arī šogad Latvijas stenda temats ir “Latvian Diamonds”, lai rosinātu tā apmeklētājus aizdomāties par literatūras darbiem kā dimantiem, kas lielai daļai pasaules lasītāju vēl jāatklāj. Taču šogad stendu papildina multimediālu ekspozīcija “Raiņa T Elpa. Plašums. Dziļums. Bezgalība”, kas šā gada martā tika atklāta Jūrmalas pilsētas muzejā, tādējādi arī starptautiskajai publikai akcentējot Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadu. Ekspozīciju vairāku gadu garumā veidojuši mākslinieks Ivars Mailītis, projekta autors un vadītājs, arhitekts Matīss Mailītis, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas projekta koncepcijas autors, režisors Viktors Jansons, kā arī Raiņa un Aspazijas vasarnīcas vadītāja, projekta konsultante Astrīda Cīrule. Telpā, kas aplūkojama Frankfurtē, būs dzirdami Ievas Lešinskas veiktie Raiņa darbu atdzejojumi angļu valodā Džeida Vila lasījumā.

Latvijas stendā apmeklētājiem īpaši tiks izcelti Latvijas autori darbi, kas tulkoti svešvalodās, kā arī Latvijā par labākajām atzītās grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2014” grāmatas, Latvijas literatūras gada balvas 2014 laureātu grāmatas, kā arī Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu ieguvušās bērnu literatūras grāmatas. Nacionālā stenda atvēršanā piedalīsies arī Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma.

Frankfurtes grāmatu tirgus laikā notiks Baltijas valstu darba grupas tikšanās ar Londonas grāmatu tirgus pārstāvjiem, lai plānotu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu dalību Londonas grāmatu tirgū viesu valsts statusā 2018. gadā. Savukārt 17. oktobrī notiks Starptautiskās Jauniešu bibliotēkas rīkots pasākums “Padomju pagātne Baltijas valstu bērnu literatūrā”, kurā diskutēs par Baltijas valstu mūsdienubērnu literatūras tendencēmpadomju pagātnes notikumu atainojumā. Sarīkojumā piedalīsies arī pārstāve no Latvijas – literatūrzinātniece un kritiķe, interneta žurnāla satori.lv redaktore Dace Bargā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+