Latvijas studenti netrāpa pēdējo metienu un Universiādes pusfinālā zaudē Lietuvai 0

Latvijas studentu basketbola izlase pirmdien Taivānā notiekošajā pasaules Universiādē cieta zaudējumu pusfinālā un spēkosies par turnīra bronzu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Latvija pusfinālā ar 75:77 (17:13, 16:23, 23:20, 19:21) piekāpās Lietuvai. Līdz ar to komanda turnīru noslēgs ar spēli par trešo vietu, cīnoties pret Serbiju, kas savā pusfināla cīņā ar 61:93 (15:25, 8:21, 13:33, 25:14) kapitulēja ASV.

Pusfinālā Latvijas valstsvienības rindās 23 punktus iemeta Guntis Sīpoliņš, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas, bet 19 punktus pievienoja Linards Jaunzems, savukārt 12 punkti Renāram Birkānam.

Šo maču veiksmīgāk iesāka Latvijas valstsvienība, kam pirmo ceturtdaļu izdevās noslēgt ar četru punktu vadību – 17:13. Tiesa, kopumā laukumā bija vērojama ļoti līdzvērtīga cīņa, pēc pirmā puslaika lielajā atpūtā ar trīs punktu vadību jau dodoties Lietuvas basketbolistiem – 36:33.

Otrajā puslaikā cīņas gaita nemainījās, jo kopumā abas izlases cīnījās punkts punktā, taču lielākoties vadībā gan atradās Lietuvas valstsvienība. Noslēdzošais ceturksnis sākās ar neizšķirtu 56:56. Teju visu ceturto ceturtdaļu vadībā bija Lietuva, turklāt vienā no Latvijas uzbrukumiem pašās pamatlaika beigās nopietnu kājas savainojumu guva viens no lietuviešu basketbolistiem, kurš laukumu atstāja uz nestuvēm.

Sākoties noslēdzošajai minūtei, rezultāts bija neizšķirts 73:73. Pirmajos divos uzbrukumos abas vienības guva pa diviem punktiem, bet nepilnas 16 sekundes līdz beigām lietuvieši panāca 77:75, bet Latvijai ar izšķirošo trīspunktnieku uzvaru nodrošināt neizdevās.

Pirms tam apakšgrupā Gunta Endzeļa trenētie latvieši guva trīs panākumus piecās cīņās, grupas divniekā un ceturtdaļfinālā iekļūstot vien pateicoties veiksmīgiem citu spēļu rezultātiem. Savukārt ceturtdaļfinālā Latvija ar 78:76 apspēlēja Vāciju.

Latvijas studentu basketbola izlase Universiādē piedalās trešo reizi vēsturē. Universiādē spēlē astoņi basketbolisti, kas pagājušajā sezonā pārstāvēja LBL komandu “Latvijas Universitāte”, bet vēl pa diviem spēlētājiem ir no Ogres un Liepājas vienībām.