Latvijas studentu basketbola izlase izcīna Universiādes bronzu 0

Latvijas studentu basketbola izlase otrdien Taipejā izcīnīja Universiādes bronzas medaļas, pirmo reizi vēsturē Latvijai atnesot godalgu komandu sporta veidos.
Bronzas finālā latvieši ar rezultātu 81:74 (14:20, 12:15, 25:13, 30:26) pārspēja Serbiju.

Notriektā tautumeita 7
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Latvijas izlases rindās pa 19 punktiem sameta Linards Jaunzems un Kristaps Pļavnieks, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas, bet 18 punkti Riharda Bērziņa kontā.

Pirmo puslaiku Latvijas studenti zaudēja ar 26:35, taču trešajā ceturtdaļā atspēlējās un pirms noslēdzošā ceturkšņa atradās vadībā ar 51:48.
Ceturto ceturtdaļu Latvijas basketbolisti iesāka ar pieciem bezatbildes punktiem (56:48), mača noslēdzošajā nogrieznī noturot pārsvaru un izcīnot uzvaru ar 81:74.

Latvijas studentu basketbola izlase Universiādē piedalījās vien trešo reizi vēsturē. 1993.gadā Bufalo sešās spēlēs tika izcīnītas trīs uzvaras un komanda ierindojās 18.vietā, bet 2009.gadā Latvijas studentu izlase, ko vadīja šī brīža nacionālās izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis, Belgradā ierindojās 12.vietā.

Pirms tam apakšgrupā Gunta Endzeļa trenētie latvieši guva trīs panākumus piecās cīņās, grupas divniekā un ceturtdaļfinālā iekļūstot vien pateicoties veiksmīgiem citu spēļu rezultātiem. Savukārt ceturtdaļfinālā Latvija ar 78:76 apspēlēja Vāciju, bet pusfinālā ar 75:77 piekāpās Lietuvai, kas vēlāk par zeltu cīnīsies ar amerikāņiem.

Universiādē spēlēja astoņi basketbolisti, kas pagājušajā sezonā pārstāvēja LBL komandu “Latvijas Universitāte”, bet vēl pa diviem spēlētājiem bija no Ogres un Liepājas vienībām.

Šajā pasaules Universiādē Latvijas delegācija izcīnījusi trīs medaļas, jo bez basketbolistiem pie sudraba 200 metru skrējienā tika Gunta Latiševa-Čudare, kamēr bronzu trīssoļlēkšanā ieguva Māra Grīva.