Latvijas studentu hokeja izlase zaudē Slovākijai un Universiādes turnīru noslēdz sestajā vietā 0

Latvijas studentu izlase hokejā Kazahstānas pilsētā Almati notiekošās Universiādes turnīra mačā par piekto vietu ar rezultātu 4:5 (2:1, 1:2, 1:2) piekāpās Slovākijai, ierindojoties sestajā vietā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas komandā ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Kristaps Millers.

Mača rezultātu piektajā minūtē atklāja Valters Frejs, bet nepilnas četras minūtes vēlāk Millers panāca 2:0. Pirmā perioda pēdējā minūtē slovāki vienus vārtus atguva, bet otrās trešdaļas sākumā Oļegs Šišļaņņikovs atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Otrā perioda beigās slovāki ātri panāca 3:3, bet trešās trešdaļas vidū pretinieki iemeta vēl divas ripas. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Millers vienus vārtus atguva, bet vairāk Latvija neatspēlējās un cieta zaudējumu ar 4:5.

Latvijas studentu izlase apakšgrupu turnīrā trīs spēlēs izcīnīja divas uzvaras. Pirmajā cīņā tā pagarinājumā ar 4:3 uzvarēja Japānu, savukārt otrajā mačā ar 1:7 kapitulēja grupas favorītei Krievijai, bet trešajā spēlē ar 6:2 apspēlēja mājinieci Dienvidkoreju. Savukārt ceturtdaļfinālā latvieši ar 2:5 piekāpās Kanādai, bet pusfinālā par 5.-8.vietu Latvija ar 7:3 pārspēja Japānu.

Līdz ar to noslēgusies Latvijas sportistu dalība Universiādē, kur labāko rezultātu no pašmāju atlētiem sasniedza kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kurš pagājušajā nedēļā izcīnīja zelta medaļu Alpu kombinācijas sacensībās.

Ziemas Universiādē studenti 12 sporta veidos sacentīsies līdz trešdienai. Dalībai Universiādē akreditētās 64 valstis un vairāk nekā 2000 atlēti.

Latviju sacensībās pārstāv sportisti no astoņām Latvijas augstskolām – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Liepājas Universitātes (LiepU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA), Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) un Biznesa augstskola Turība (BAT).

Iepriekšējā Ziemas Universiādē, kas notika 2015.gadā Spānijā un Slovākijā, neviens Latvijas sportists netika pirmajā desmitniekā, kamēr 2013.gadā Itālijā valsts godu sacensībās pārstāvēja gandrīz 40 dalībnieku delegācija piecos sporta veidos. Latvijai labākās bija divas astotās vietas, ko izcīnīja hokeja izlase, kā arī Kristaps Zvejnieks slaloma sacensībās.