×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Latvijas sveicieni bērnistabā (4)

Latvijā gatavotas mēbeles un attīstošās rotaļlietas iekļuvušas pasaules labāko ražojumu sarakstā

 

Skrejritenis “Duksis” bērniem no pusotra līdz pat četru piecu gadu vecumam attīsta koordināciju un stiprina muskuļus, ar to uz vietas var apgriezties par 360 grādiem. Mazākiem bērniem tas kalpo arī kā atbalsts, pie kura pieturēties, mācoties staigāt. Lai mazuli pavizinātu “Dukša” mugurā, pie tā var piesiet aukliņu. Izgatavots no bērza saplākšņa, pieejams dažādos toņos (balts, oranžs, dzeltens, brūns u. c.). “Dekoru fabrika”, Ls 20.

 

“Varis Toys” bērza koka guļbaļķu ēku konstruktori līdzās “Lego”, “Barbie”, “Tedy Bear” rotaļlietām iekļuvuši simt pasaules labāko rotaļlietu un spēļu grāmatā “Toy design”, ko sastādījis mākslas un arhitektūras zinātnieks Kriss van Ufelens. Ar šo konstruktoru bērni var iejusties gandrīz vai arhitekta lomā. Patentētā “Lock-system” ļauj atsevišķas detaļas savienot cieši kopā un nodrošina uzbūvētās ēkas stabilitāti. Guļbūve “Varis Konstruktors” (111 klucīši) – Ls 15,30.

 

Viena no senākajām latviešu tautas rotaļlietām “Rūcenis” jeb vienkārša koka ripa uz auklas izklaidē un izglīto kinētikā skolas vecuma bērnus. Auklu ar koka ripiņu tās galā sagriež, ritmiski pavelk un atlaiž, satuvinot un attālinot rokas vienu no otras. Ripa rotē ap savu asi un izdod rūcošas skaņas. Mērķis ir noturēt ripas rotēšanas ritmu un neļaut tai apstāties. “Dekoru fabrika”, Ls 1,80.

 

Viena no dizainiski pievilcīgākajām Latvijā ražotajām bērza koka bērnu istabas kolekcijām, kas atbilst visiem drošības un kvalitātes standartiem, ir mēbeļu sērija “SUN” (gultiņa, kumode ar pārtinamo virsmu, skapis). ASV vietnē ģimenēm www.babbel.com gultiņa ieguvusi lielākās lasītāju simpātijas un apbalvojumu “Babble best 2011 cribs”. Gultiņu gali nav stūraini, bet noapaļoti. Gultiņas grīdu var variēt trīs dažādos augstumos. Krāsa: dabiska koka, balta vai arī individuāli izvēlēta. “TROLL Sigulda”, mēbeļu sērija “SUN” – Ls 699, gultiņa “SUN” – Ls 140.

 

Jau gandrīz divdesmit gadus vienkārša dizaina priedes un bērza koka bērnu istabas mēbeles – gultiņas, skapjus, krēslus, galdus, pārtinamās virsmas u. c. – Latvijas tirgum ražo uzņēmums “Daiļrade koks”, kura produkciju piedāvā mēbeļu veikalos “Čiekurs”. Bērnu istabas krāsainākam akcentam: galdiņš – Ls 29 un krēsliņš – Ls 17.

kugis_15

“Annahouse” ražo viegli saliekamus un izkrāsojamus kartona namiņus, leļļu mājas ar mazām kartona mēbelītēm, lidmašīnas un kuģus, ko stiprina ar lina auklām. Šajā darbā var palīdzēt arī mazās rociņas, jo lina aukla jāver caurumos un jāsasien. Puikas ir sajūsmā par kuģi, kas gan īsti neiederēsies mazos dzīvokļos, jo aizņem daudz vietas. No 7 mm bieza kartona gatavotā kuģa piecas daļas stiprināmas ar lina virvīti. Kuģis – Ls 24,99.

 

 

 

 

 

 

 

Rijada_15Koka klucīšus, kartona māju, “progresīvo ģimenīti”, krāsojamo grāmatiņu diskā, zobainu kartona vilku, klūgu “Pīli” piedāvā Latvijas jauno dizaineru (Riharda Funta un Zanes Homkas duets) zīmols “Rijada”. Viena no interesantākajām rotaļlietām ir “Pīle” ar četrām koka kājām un bez galvas. Bērns var ļaut vaļu fantāzijai un galvas vietā ievietot jebkuru savu mīksto rotaļlietu – lāci, zaķi, suni, kā arī uzsēsties uz rotaļlietas un imitēt jāšanu. Tā kā šīs lietas ir individuāls roku darbs un tās pretendē uz dizaina klasikas statusu, arī cenas augstas. Rotaļlieta “Pīle” – Ls 89.

 

 

 

 

 

 

Divu meitiņu mamma Jana Krūmiņa sadarbībā ar jaunākās meitiņas fizioterapeiti un pēc Emijas Pikleres pedagoģijas metodes šuj bruņurupučus, žirafes, zirdziņus. Rotaļlietas izgatavotas no dabiskiem materiāliem (lina, kokvilnas), pildītas ar graudiem vai vilnu. Rotaļājoties ar bruņurupuci, mazulis var sajust tā raupjo faktūru un mazajiem pirkstiņiem iztaustīt katru tā graudiņu, tā attīstot sīko motoriku, kas savukārt veicina runas attīstību. Rotaļlietas var iegādāties “Ziedot.lv” kioskā (TC “Alfa”), Kalnciema ielas tirdziņos u. c.

 

 

Troja_15

Klasika un gandrīz vai Latvijas dizaina ikona ir tradicionālais šūpuļzirdziņš, kas priecēja padomju laika bērnus. Tādus joprojām no bērza saplākšņa izgatavo uzņēmums “Troja” (AS “Latvijas finieris” meitasuzņēmums), kas šīs rotaļlietas Lielbritānijā pārdod pat septiņas reizes dārgāk nekā Latvijā. Cena Latvijā – Ls 19,64.

 

 

 

 

 

 

 

tarpins_15Desmitiem dažādu veidu oša un bērza koka rotaļlietu apstrādātas ar tīru linsēklu eļļu un bišu vasku. Nav sīku detaļu, tās ir patīkamas taustei un dažādi funkcionālie risinājumi. Pieprasītākais ir velkamais “Tārpiņš”, kas veicina kustību iemaņas. Savukārt koka piramīda palīdz bērnam mācīties skaitīt, atšķirt dažādus lielumus un formas. “Lotes Toys”, “Tārpiņš” – Ls 12,20 – 15, piramīda – Ls 8.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+