×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Latvijas svētkos skanēs tautas dziesmas (1)

ReklāmfotoReklāmfoto

Latvijas 95. dzimšanas dienas nedēļā no 8. līdz 17. novembrim Latvijas pilsētās izskanēs jauna programma “Manas tautas dziesmas”. Latviešu tautasdziesmas etnopopa manierē kopā ar īpašu Jubilejas orķestri izdziedās krāšņa izpildītāju buķete – Ingus Pētersons, Liene Šomase, Andris Ērglis, Atis Auzāns, Antra Stafecka, Ivo Fomins, Dainis Skutelis, Emīls Balceris un Kristīne Kārkle-Puriņa, kā arī dziesmu klausītāji.

Sveicot Latviju dzimšanas dienā, jau piekto gadu tiek veidota jauna koncertprogramma. Iepriekš jaunās skaņās klausītājus sasniedza pagājušā gadsimta 80. un 90. gadu patriotiskās melodijas, pērles no latviešu kino zelta fonda un teātra izrāžu pūra, kā arī pirmās Latvijas brīvvalsts laika dziesmas, bet šogad kārta pienākusi latviešu tautasdziesmām.

Šogad pirmoreiz programmu izvēlējušies “Latvijas Radio 2” klausītāji un “Latvijas Avīzes” lasītāji. Izrādās, iemīļotākā latviešu tautasdziesma šobrīd ir “Pie Dieviņa gari galdi”, tai seko “Bēdu, manu lielu bēdu”, “Pūt, vējiņi!”, “Mazs bij’ tēva novadiņi’s” un “Nāk rudentiņi’s”. Šīs un vēl citas, kopumā vairāk nekā 30 tautasdziesmu muzikālais producents un aranžētājs, kā arī Jubilejas orķestra vadītājs Jānis Strazds pārveidojis gluži jaunā – etnopopa manierē. Vairākas no vērienīgā projekta dziesmām jau ierakstītas un sākušas skanējumu “Latvijas Radio 2”. Kā teic pats aranžētājs – tikai tautasdziesmās ir tā jauda un enerģija, kas ļāvusi mūsu tautai paaudžu paaudzēs izturēt un pastāvēt.

Pirmoreiz svētku koncertprogrammā piedalās 
grupas “Musiqq” solists Emīls Balceris – viņš dziedās “Tumša nakte, zaļa zāle” – 
dziedātājs atklāj, ka dziesmu izvēlējies pats. Savukārt jau pieredzējušais svētku koncertprogrammu dalībnieks, mūziķis Atis Auzāns dziedās latgaliešu tautasdziesmu, viņš arī sadziedāsies ar dziedātāju Lieni Šomasi. Pati populārā dziedātāja aicina klausītājus koncertus apmeklēt kopā ar jaunāko paaudzi, lai arī viņiem neietu secen tautasdziesmu mantojums. Tikmēr dziedātājs Andris Ērglis jauno koncertprogrammu vērtē kā ļoti dzīvespriecīgu.

Pirmoreiz kopā ar populārajiem dziedātājiem katrā koncertā uzstāsies arī kāds no klausītājiem, kas šo iespēju ieguvis sīvā konkurencē, iesūtot savus iedziedāto tautasdziesmu paraugus, kā arī zvanot “Latvijas Radio 2” un dziedot tiešajā ēterā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+