Kultūra
Teātris un kino

Latvijas Televīzijā gaidāma simtgades animācijas filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde0

Publicitātes foto

Tieši pirms Līgo svētkiem televīzijas pirmizrādi piedzīvos režisores Rozes Stiebras un mākslinieces Ilzes Vītoliņas pilnmetrāžas animācijas filma “Saule brauca debesīs”, kas tapusi Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. Latvijas animācijas filmu klasiķes simtgades veikums ir vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu.

Leģendārās animācijas filmu režisores Rozes Stiebras filma “Saule brauca debesīs” ir metaforisks stāsts par Latviju. Kad Saulei un Mēnesim piedzimst bērniņš, Saules meitu ierodas sveikt ķekatnieki, tomēr svētku līksmībā bērniņš pazūd un visi attopas pie tukša šūpulīša. Ne Saule, ne Mēness meitu nespēj atrast un pārvest mājās – tam nepieciešams cilvēks. Palīgos piesakās Nabašnieks, kāda meitene un viņas mazais brālītis. Visi dodas pasaulē, lai triju dienu laikā atrastu un pārvestu mājās Saules meitu. Ja tas netiks izdarīts noteiktajā laikā, Saules meita kļūs par parastu meiteni un zaudēs savu spēku. Saules meitas meklējumi ir piedzīvojumu un pārdzīvojumu pilni, un ikvienam jāpierāda gan drosme un attapība, gan izturība.

Nabašnieka lomu ierunājis Kaspars Znotiņš, tumsas valdniece Selēna runā Gunas Zariņas balsī, Vilis un Zane Daudziņi ierunājuši Vilka un Kazas lomas, Meitenes balss pieder Leldei Dreimanei, puikas – Ancei Strazdai. Saules meitiņas lomā iejutusies Alise Danovska, bet viņas vecāku balsis pieder Janai Čivželei un Aināram Ančevskim. Režisore un scenārija autore – Roze Stiebra, māksliniece Ilze Vītoliņa. Filmas mūzikas autors ir Juris Kaukulis, un mūzika veidota kopā ar “Jauno Jāņu orķestri”. Filma tapusi studijā “Studija Lokomotīve”, producents – Roberts Vinovskis.

Animācijas filmas televīzijas pirmizrāde – 22. jūnijā plkst. 21.20 LTV1. Septiņas dienas pēc televīzijas ētera filmu būs iespējams noskatīties arī sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO. “Jutos kā Dziesmu svētkos!” Ar Ivetas Apkalnas koncertu Rīgas jūras līča krastā ievadīts “Jūrmalas festivāls”
12 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta? 1
1 diena
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija vēlas Eiropas vadītus kuģošanas aizsardzības spēkus Persijas līcī
58 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Smaga avārija netālu no “Akropoles”
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Ceļmalā baravikas lielākas par grozu! Laimīgie sēņotāji lielās ar guvumu
3 stundas