Sports
Futbols

Latvijas telpu futbola izlase uzvar Igauniju 16

LFF.LV

Latvijas vīriešu telpu futbola izlase ceturtdien Jelgavā ar uzvaru 4:2 (0:1) pret Igauniju sāka 2018.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīru.

Zemgales Olimpiskajā centrā notikušajā cīņā Latvijas izlase spēles 11.minūtē nokļuva iedzinējos, kad precīzs bija Eriks Grigorjevs. Tomēr otrajā puslaikā Latvijas izlasei piederēja pārsvars.
Teicamu sniegumu nodemonstrēja Artūrs Jerofejevs, kurš guva trīs vārtus, savukārt vēl reizi precīzs bija Oskars Ikstēns. Jerofejevs cīņas 39.minūtē panāca 4:1 Latvijas izlases labā. Igauņi centās atspēlēties un 21 sekundi pirms beigām starpību samazināja, tomēr izglābties nespēja un mājinieki svinēja uzvaru.

Citā šīs kvalifikācijas grupas pirmajā spēlē Jelgavā Armēnija ar 5:3 (3:3) uzvarēja Vāciju.

Turpinājumā piektdien Latvijas telpu futbolisti tiksies ar Vāciju, bet svētdien šo kvalifikācijas fāzi noslēgs ar dueli pret Armēniju.
Kvalifikācijas pamatturnīrā, kas notiks aprīļa pirmajā pusē, iekļūs tikai septiņu priekšsacīkšu grupu uzvarētāji.

Līdz šim nevienai no šīm četrām komandām Eiropas čempionāta finālturnīram nav izdevies kvalificēties, turklāt Vācijas izlase savu starptautisko debiju piedzīvoja vien pagājušā gada novembrī, aizvadot divus pārbaudes mačus ar Angliju.

Novembrī turpat Jelgavā Latvijas telpu futbolisti kļuva par pieckārtējiem Baltijas kausa ieguvējiem. Pēc šī turnīra Latvijas valstsvienības galvenais treneris Artūrs Šketovs sastāvā veicis dažas izmaiņas.

Veselības likstu dēļ izlasei nevarēs palīdzēt pieredzējušie Artjoms Koļesņikovs un Igors Dacko, bet viņu vietā izsaukumu izpelnījušies “Beitar” spēlētājs Dmitrijs Jakovļevs un “Nikars” pārstāvis Artūrs Jerofejevs. Tāpat valstsvienības sastāvā atgriezies arī vārtsargs Antons Astrahancevs.
Puse no 14 izlases spēlētājiem pārstāv pašmāju spēcīgāko klubu “Nikars”, četri telpu futbolisti ir no “RABA”, divi pārstāv “Beitar” vienību, bet viens spēlē “New Project” komandā.

LA.lv