foto – LETA

Latvijas tenisa izlase pret Somiju sāk ar zaudējumu 0

Latvijas tenisa izlase piektdien savā laukumā nokļuva zaudētājos cīņā pret Somijas komandu, kas abas spēkojas par vietu Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā. Dueļa pirmajā vienspēlē ATP ranga 638.pozīcijā esošais Miķelis Lībietis, kuram šī ir atgriešanās šāda līmeņa sacensībās, ar 4-6, 6-4, 3-6, 4-6 zaudēja Mikem Kontinenam, kurš šobrīd ATP rangā ieņem 606.vietu.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Pie breika iespējas Lībietis tika jau pirmā seta pirmajā geimā, tomēr tā palika neizmantota. Seta turpinājumā pārliecinošāk darbojās Kontinens, tomēr pie breika neviens no tenisistiem netika. Īpaši tuvu neveiksmei Lībietis bija sestajā geimā, kad ilgstošā cīņā viņš spēja atspēlēt trīs breikbumbas. Pie breika iespējas soms tika arī astotajā geimā, tomēr Lībietis ar savu ceturto netveramo servi atspēlēja arī to. Mirkli vēlāk latvietis jau piekto reizi tika galā ar pretinieka breikbumbu, panākot neizšķirtu 4-4. Spraigā cīņā desmitajā geimā pie rezultāta 5-4 Kontinena labā soms tika pie sestās breikbumbas, kas vienlaicīgi bija arī setbumba. Lībietis kārtējo reizi agresīvi gāja pie tīkla, taču kļūdījās un bija spiests piedzīvot zaudējumu setā.

Arī otrā seta pirmajā geimā Lībietim bija iespēja tikt pie breika, taču arī šoreiz tā palika neizmantota. Turpinājumā ritēja spraiga cīņa, tomēr neliels pārsvars allaž piederēja servējošajam tenisistam. Lībiets septītajā geimā pie rezultāta 3-3 ieguva breika iespēju, tomēr kļūdījās ar sitienu pa gala līniju. Nākamajā izspēlē ar to pašu atbildēja Kontinens, kas latvietim deva vēl vienu breikbumbu, tomēr bumbiņa trāpīja pa raketes rāmi un atstāja laukumu. Labām epizodēm mijoties ar sliktām, latvietis savas iespējas neizmantoja, tomēr savu beidzot panāca devītajā geimā, kad sāncenša kļūdu rezultātā izmantoja vienīgo breikbumbu. Panācis 5-4 savā labā, Lībietis pie savas serves iekrāja divas setbumbas, taču pēc neveiksmīgām darbībām pie tīkla un uz gala līnijas tās nespēja izmantot. Ar septīto netveramo servi setā Lībietis vēlāk atspēlēja soma breikbumbu, bet brīdi vēlāk ar trešo mēģinājumu izlīdzināja cīņas rezultātu.

Trešā seta pirmajos piecos geimos abi tenisisti pie savas serves bija nekļūdīgi, tomēr sestajā geimā Lībietis zaudēja pirmajās divās izspēlēs un vēlāk nokļuva zaudējos ar 15:40. Pirmo breikbumu latvietis atspēlēja, tomēr ar otro mēģinājumu Kontinens lauza Lībieša servi, bet nākamajā geimā soms pārliecinoši panāca 5-2 savā labā. Astotajā geimā Lībietis tika pie punkta, tomēr nākamajā geimā Kontinens ļoti pārliecinoši panāca 40:15 savā labā un ar pirmo mēģinājumu nodrošināja uzvaru setā.

Ceturto geimu Lībietis uzsāka šķietami miegaini, pie savas serves atvēlot pretiniekam divas breikbumbas, tomēr abas vēlāk atspēlējot. Līdzīgi smagi Lībietim klājās arī trešajā geimā, taču šoreiz Kontinens pēc ilgiem centieniem lauza pretinieka servi un geimu vēlāk droši panāca 3-1 savā labā. Arī trešajā seta geimā pie Lībieša serves latvietis nonāca smagā situācijā, atvēlot somam divas breikbumbas. Vienu Lībietis prata atspēlēt, tomēr nākamajā izspēlē pieļāva muļķīgu kļūdu un nokļuva iedzinējos ar 1-4. Tiesa, nākamajā geimā Lībietis pēc vairākām pretinieka kļūdām vienu breiku atguva, tomēr geimā pie savas serves zaudēja pirmajās trīs izspēlēs. Latvietis ar teicamām servēm atspēlēja visas trīs breikbumbas, kā arī pēc tam uzvarēja vēl divās izspēlēs un panāca rezultātu 3-4. Nākamajos divos geimos sportisti pie savas serves bija nekļūdīgi, bet desmitajā geimā Hontinens servēja par uzvaru mačā. Somu sportists uzvarēja pirmajās trīs izspēlēs un iekrāja trīs mačbumbas, ar pirmo mēģinājumu nodrošinot panākumu.

Līdz ar to pašlaik duelī vadībā ar 1-0 atrodas Somija.

Otrajā piektdienas vienspēlē Latvijas izlases līderis Ernests Gulbis, kuram ATP rangā pašlaik 36.vieta, cīnīsies ar Herko Polanenu, kurš ATP rangā ieņem 737.pozīciju.

Dubultspēle tiks aizvadīta sestdien, un tajā Andis Juška un Mārtiņš Podžus spēkosies pret brāļiem Miki un Henri Kontineniem.

Dienu vēlāk vienspēlēs Gulbis un Lībietis būs mainītās lomās – vispirms labākais Latvijas tenisists tiksies ar M.Kontinenu, bet pēcāk Lībietis spēlēs pret Polanenu. Tiesa, komandu kapteiņi izmaiņas mača dalībnieku vidū var veikt vēl 15 minūtes pirms tā sākuma.

Šīs cīņas uzvarētāji nākamgad spēlēs Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā, bet zaudētāji turpinās sacensties otrajā grupā. Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā līdz šim spējusi iekļūt vien divas reizes – 2008. un 2010.gadā.

Jau vēstīts, ka no dalības Somijas izlases sastāvā pēdējā brīdī atteicās tās lielākā zvaigzne Jarko Nieminens, kuru piemeklējušas veselības likstas.

Šīgada pirmajā Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas duelī Latvija ar 3-0 izbraukumā pieveica Tunisiju, bet otrajā cīņā ar 3-2 izbraukumā pārspēja Monako.

Savukārt Somijas izlase ar 3-2 izcīnīja uzvaru pret Bulgāriju un Īriju.