Sports
Citi sporta veidi

Latvijas tenisa lēciens 2016. – Sevastova un Ostapenko ranga piecdesmitniekā 16

AFP/LETA

Latvijas vadošās tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, nedēļu pirms jaunās sezonas sākuma, saglabājušas savas iepriekš ieņemtās pozīcijas.

Valsts pirmā rakete Sevastova rangā šobrīd ieņem 34.vietu, kamēr Ostapenko ir 44.pozīcijā. Sezonu Sevastova iesāka 113.pozīcijā, bet Ostapenko 84.vietā.

Sevastova, kura šo sezonu noslēdza ar pieciem zaudējumiem pēc kārtas, pēc septembrī notikušā ASV atklātā čempionāta, kurā Latvijas pārstāve aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, pakāpās uz pasaules ranga 32.vietu, taču pāris nedēļas vēlāk sportiste savu karjeras rekordu uzlaboja vēl par divām pozīcijām.

Tiesa, kopš ASV atklātā čempionāta Sevastovas sniegumā iestājies kritums, un turpinājumā viņa izcīnīja tikai vienu uzvaru.

Tieši Sevastova šomēnes Latvijas Tenisa savienības gada noslēguma pasākumā tika nosaukta par valsts gada tenisisti. Viņa tika nominēta arī šī gada Latvijas labākās sportistes balvai, taču to saņēma septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa.

Tikmēr Latvijas otrā rakete Ostapenko sezonu noslēdza ar sešiem zaudējumiem pēc kārtas.

Zīmīgi, ka abas Latvijas vadošās tenisistes bija nominētas arī WTA gada balvām, taču neviena nekļuva par laureāti. Sevastova jau otro gadu bija starp pretendentēm uz WTA gada atgriešanās balvu, ko ieguva slovākiete Dominika Cibulkova. Tikmēr Ostapenko pretendēja uz gada labākās jaunpienācējas titulu, taču šajā nominācijā uzvarēja japāniete Naomi Osaka.

Latvijas sieviešu tenisa trešā rakete ir Diāna Marcinkēviča, kura zaudējusi vienu vietu un ieņem 308.pozīciju. Tikmēr Ernesta Gulbja pusmāsa Laura Gulbe atrodama 1154.pozīcijā.

Pēc ASV atklātā čempionāta par jauno pasaules ranga līderi kļuva par sacensību uzvarētāju kļuvusī Vācijas tenisiste Angelika Kerbere, kura uz otro vietu nobīdīja pieredzējušo amerikānieti Serēnu Viljamsu. ASV sportiste planētas pirmā rakete nepārtraukti bija kopš 2013.gada 18.februāra jeb 186 nedēļas pēc kārtas, kas ir slavenās vācietes Štefijas Grāfas rekorda atkārtojums.

Tikmēr WTA ranga trešo vietu saglabājusi poliete Agņeška Radvaņska, bet ceturto pozīciju ieņem rumāniete Simona Halepa, kamēr piektā ir slovākiete Dominika Cibulkova, kura oktobra pašās beigās negaidīti triumfēja sezonas noslēguma turnīrā WTA “Finals”.

Saistītie raksti

Sestā joprojām ir čehiete Karolīna Plīškova, kurai seko spāniete Garvinje Mugurusa un amerikāniete Medisona Kīza. Savukārt pirmo desmitnieku noslēdz krieviete Svetlana Kuzņecova un Džoanna Konta no Lielbritānijas.

Dubultspēļu rangā Latvijas pirmā rakete joprojām ir Ostapenko, kura saglabājusi 103.pozīciju. Tikmēr Sevastova joprojām ieņem 194.pozīciju, bet Marcinkēviča atrodas 200.vietā.

Jaunā WTA turnīru sezona sāksies nākamajā pirmdienā ar Brisbenas, Oklendas un Šeņdžeņas WTA “International” sērijas turnīru pamatsacensībām.

Sevastova 2016.gada sezonas pirmajā turnīrā, Šeņdžeņas WTA “International” sacensībās, cieta zaudējumu pirmajā kārtā, kamēr Ostapenko apstājās Oklendas WTA “International” sacensību izšķirošajā kvalifikācijas kārtā.

LA.lv