Latvijas tenisistes Hantimansijskā uzveic Krieviju un iekļūst pasaules grupā! 2

Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova svētdien Hantimansijskā nodrošināja uzvaru pārspēlēs par ceļazīmi uz Federāciju kausa pasaules otro grupu, ar 3-1 uzveicot Krieviju.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Sākot ar nākamo gadu, abas pasaules grupas, visticamāk, tiks apvienotas vienā lielā grupā, kurā būs planētas 16 labākās komandas, tajā skaitā arī Latvija.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi no Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas izkļuva 1993.gadā un toreiz jau tajā pat gadā sacentās pasaules grupā starp 32 vienībām. Tad pirmajā kārtā Latvijas izlase ar Larisu Neilandi priekšgalā uzvarēja Beļģiju, bet otrajā ar 0-3 kapitulēja Nīderlandei.

1994.gadu Latvija jau uzsāka pasaules grupā, bet pirmajā kārtā piekāpās Austrālijai un pēc tam līdz šim allaž spēlēja Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā, otrajā un divus gadus pat trešajā grupā.

Kā vēstīts, svētdienas pirmajā vienspēlē Ostapenko ar rezultātu 7-5, 6-1 pārspēja Krievijas tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu.

Savukārt otrajā vienspēlē Sevastova ar 6-2, 7-5 pārspēja Jekaterinu Makarovu, nodrošinot Latvijas uzvaru ar 3-1.

Sevastova pirmajā setā spēlēja pārliecinoši, ceturtajā un astotajā geimā nobreikojot pretinieci. Otrā seta otrajā geimā Sevastova neizmantoja breikbumbu, turklāt pazaudēja daudz spēka, kā rezultātā zaudēja savu nākamo servi. Seta gaitā Latvijas tenisiste nonāca iedzinējos ar 2-4, taču septītajā geimā atspēlēja divas breikbumbas un atgriezās spēlē.

Desmitajā geimā, kurā Makarova servēja par uzvaru setā, Sevastova nobreikoja pretinieci un panāca izlīdzinājumu 5-5. Tāpat viņa lauza arī nākamo mājinieces servi un setā panāca 7-5, kas mačā un arī visā duelī atnesa Latvijai uzvaru.

Maču noslēgs dubultspēle, kurai Latvija pieteikusi Diānu Marcinkēviču un Danielu Vismani.