Sports
Futbols

Latvijas tiesnešu brigādei arī šosezon uzticēts vadīt UEFA Eiropas līgas maču 16

foto: lff.lv

Latvijas tiesnešu brigāde ar Andri Treimani priekšgalā šonedēļ otro reizi vēsturē vadīs Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Eiropas līgas grupu turnīra maču, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Mačā, kurā Īrijas čempionvienība “Dundalk” ceturtdien savā laukumā uzņems Izraēlas otro labāko komandu Telavivas “Maccabi”, galvenā tiesneša Treimaņa asistenti būs Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjoņņikovs, kā ceturtais tiesnesis strādās Raimonds Tatriks, bet papildu tiesneša asistenti aiz vārtiem būs Aleksandrs Anufrijevs un Aleksandrs Golubevs.

Identiskā sastāvā Latvijas tiesneši iepriekšējā sezonā pārraudzīja arī UEFA Eiropas līgas grupu turnīra spēli starp Francijas komandu Marseļas “Olympique” un Nīderlandes pārstāvjiem “Groningen”. Tā bija pirmā oficiālā starptautiskā spēle, kuru Latvijas tiesnešu komanda apkalpoja sešu tiesnešu sastāvā.

Pirms tam Latvijas tiesnešu brigāde bija apkalpojusi UEFA Eiropas līgas priekšteča, UEFA Kausa izcīņas, grupu turnīra spēli 2006.gadā Vīnē, kur vietējā “Austria” tikās ar Prāgas “Sparta”. Šo spēli tiesāja Romāns Lajuks ar asistentiem Jāni Pukijanu un Juriju Popovičenko, kā arī ceturto tiesnesi Andreju Sipailo.

Pērnā gada Latvijas labākais tiesnesis Treimanis savā īsajā futbolista karjerā paspēja piedalīties Latvijas pirmās līgas čempionātā, kā arī Latvijas jauniešu U-17 un U-19 izlasēs. Paralēli futbolam 1998.gadā Treimanis sāka nodarboties ar tiesāšanu un jau 20 gadu vecumā debitēja virslīgas čempionātā. Treimanis joprojām ir visjaunākais tiesnesis, kurš debitējis virslīgā.

Treimanis 25 gadu vecumā saņēma FIFA starptautiskā tiesneša kategoriju un kļuva par 2011.gada sezonas jaunāko starptautisko tiesnesi Eiropā.

Pirms diviem gadiem UEFA Tiesnešu komiteja Treimani no trešās tiesnešu kategorijas grupas pārcēla uz otro, kas sniedz iespēju saņemt nozīmējumus uz UEFA Eiropas līgas grupu turnīra un nacionālo izlašu oficiālajām spēlēm.

Par augstāko tiek uzskatīta elites kategorija, kam seko pirmā, otrā un trešā.

LA.lv