Ekonomika
Bizness

“Latvijas Tiltiem” pērn zaudējumi0

Foto: LETA/Zane Bitere

Infrastruktūras projektēšanas un būvniecības AS “Latvijas Tilti” apgrozījums pagājušajā gadā bija 18,369 miljoni eiro, kas bija par 17,2% jeb 3,811 miljoniem eiro mazāk nekā 2017. gadā, ziņo “Lursoft” Klientu portfelis.

Pretēji peļņai gadu iepriekš uzņēmums pagājušajā gadā strādājis ar zaudējumiem, kas sasnieguši 668 tūkstošus eiro. “Latvijas Tilti” gada pārskatā norādīts, ka pagājušajā gadā tas pievērsa lielu uzmanību cenu analīzei, iepērkot materiālus, celtniecības tehniku un īrējot mehānismus, kā arī veica pasākumus darba optimizēšanai. Uzņēmums arī investējis celtniecības tehnikā.

Pērn ievērojami samazinājušies ienākumi no būvniecības darbiem. Tie veidoja 15,898 miljonus eiro, kas bija par 24% jeb 5 miljoniem eiro mazāk nekā 2017. gadā. Būvniecības uzņēmuma ienākumi no pakalpojumu sniegšanas Latvijā sarukuši uz pusi, savukārt Lietuvā veikto būvniecības darbu apjoms pieaudzis, taču ne tik daudz, lai kompensētu ievērojami mazākos būvniecības apjomus Latvijā.

AS “Latvijas Tilti” 2018.gadā pabeidza vairākus būvdarbus, tostarp piestātņu būvniecības un padziļināšanas darbus Klaipēdas ostā, liecina uzņēmuma gada pārskats.

“Latvijas Tilti” pagājušajā gadā nodarbināja vidēji 206 darbiniekus, kas bija par septiņiem mazāk, nekā gadu iepriekš. Kompānija dibināta 1991. gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 939 400 eiro, un tā patiesā labuma guvēji ir Aleksandrs Milovs un Nataļja Milova.
 

LA.lv