Mobilā versija
+4.7°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
28. marts, 2016
Drukāt

Latvijas tūristi Ēģiptes un Turcijas vietā izvēlas Eiropu un Taizemi

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas tūristi šā gada sākumā biežāk izvēlas tālākus galamērķus kā alternatīvu tuvējām Ēģiptes un Turcijas kūrortpilsētām, taču kopumā vēlme ceļot šogad nav mazinājusies, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente Kitija Tigule.

Viņa pastāstīja, ka šā gada pirmajos trijos mēnešos līdzīgi kā citus gadus bija aizpildīti slēpošanas reisi. Savukārt reisi uz tuvējiem kūrortiem, piemēram, Ēģiptē, šogad ir samazinājušies salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, tostarp reisi uz Hurgadu bija ar pārtraukumiem, bet uz Šarmelšeihu reisu vairs nav.

“Mēs redzam jaunu tendenci – cilvēki izvēlas tālākus galamērķus, piemēram, uz Taizemi vai arī īsākus, dodoties brīvdienās uz Eiropu,” sacīja Tigule.

ALTA prezidente arī atzina, ka ceļotājam ir grūti atrast alternatīvus galamērķus Ēģiptei un Turcijai, kuri būtu finansiāli līdzvērtīgi un tikpat tuvu, lai būtu iespējams kompensēt saules trūkumu Latvijā. Līdz ar to tūroperatori šogad aktīvi meklējuši jaunus galamērķus, piemēram, piedāvājot ceļojumus uz Grieķiju, Itāliju, Horvātiju un Bulgāriju.

ALTA ir profesionāla sabiedriska organizācija, kas izveidota 1991.gadā, apvienojoties tūrisma aģentiem un tūroperatoriem, lai kopīgā darbībā uz līdztiesības pamatiem likumu un asociācijas statūtu ietvaros izveidotu kopīgu vadības institūciju, kas koordinētu tūrisma aģentu un tūroperatoru darbību, aizstāvētu to intereses un pārstāvētu Latvijas tūrisma biznesu pasaulē.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (2)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+