×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. marts, 2016
Drukāt

Latvijas tūristi Ēģiptes un Turcijas vietā izvēlas Eiropu un Taizemi

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas tūristi šā gada sākumā biežāk izvēlas tālākus galamērķus kā alternatīvu tuvējām Ēģiptes un Turcijas kūrortpilsētām, taču kopumā vēlme ceļot šogad nav mazinājusies, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente Kitija Tigule.

Viņa pastāstīja, ka šā gada pirmajos trijos mēnešos līdzīgi kā citus gadus bija aizpildīti slēpošanas reisi. Savukārt reisi uz tuvējiem kūrortiem, piemēram, Ēģiptē, šogad ir samazinājušies salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, tostarp reisi uz Hurgadu bija ar pārtraukumiem, bet uz Šarmelšeihu reisu vairs nav.

“Mēs redzam jaunu tendenci – cilvēki izvēlas tālākus galamērķus, piemēram, uz Taizemi vai arī īsākus, dodoties brīvdienās uz Eiropu,” sacīja Tigule.

ALTA prezidente arī atzina, ka ceļotājam ir grūti atrast alternatīvus galamērķus Ēģiptei un Turcijai, kuri būtu finansiāli līdzvērtīgi un tikpat tuvu, lai būtu iespējams kompensēt saules trūkumu Latvijā. Līdz ar to tūroperatori šogad aktīvi meklējuši jaunus galamērķus, piemēram, piedāvājot ceļojumus uz Grieķiju, Itāliju, Horvātiju un Bulgāriju.

ALTA ir profesionāla sabiedriska organizācija, kas izveidota 1991.gadā, apvienojoties tūrisma aģentiem un tūroperatoriem, lai kopīgā darbībā uz līdztiesības pamatiem likumu un asociācijas statūtu ietvaros izveidotu kopīgu vadības institūciju, kas koordinētu tūrisma aģentu un tūroperatoru darbību, aizstāvētu to intereses un pārstāvētu Latvijas tūrisma biznesu pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+