×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Latvijas tuvumā šodien manīta Krievijas armijas lidmašīna, kā arī fregate un zemūdene (8)

Foto - WikimediaFoto - Wikimedia

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šodien Latvijas tuvumā konstatējuši Krievijas bruņoto spēku lidmašīnu, fregati un zemūdeni, informēja NBS.

Lidmašīna “Il-20” identificēta virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritorijas ūdeņu ārējās robežas.

Latvijas ekskluzīvi ekonomiskajā zonā, 11 jūras jūdzes no valsts teritoriālajiem ūdeņiem, identificēta Krievijas bruņoto spēku “Stereguschiy” klases fregate un “Kilo” klases zemūdene.

Jau vēstīts, ka Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā un virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas regulāri pamanīti gan Krievijas karakuģi, gan lidmašīnas. Ir bijuši gadījumi, kad vienā reizē manīti vairāki militārie transportlīdzekļi.

Tāpat ziņots, ka Krievijas Federācijas Pleskavas apgabalā, kas robežojas ar Latviju un Igauniju, pirmdien sākas plaši desantnieku manevri, pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrijas preses dienests. Manevri ilgs līdz 20.februārim.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) norādījis, ka šīs mācības ir iepriekš plānotas un Latvija par tām tika brīdināta.

“Latvija seko līdzi Krievijas militārajām aktivitātēm mūsu valsts robežas tuvumā. Konkrētās mācības, kas sākušās pirmdien, ir iepriekš plānotas. Latvija par tām tika brīdināta. Vienlaikus jāuzsver, ka šajās mācībās tiek trenētas ofensīvās spējas. Arī iepriekš notikušajās mācībās mūsu valsts pierobežā Krievija ir izspēlējusi tādus mācību scenārijus, kuros uzsvars tiek likts uz uzbrūkošo spēju attīstību,” ar savas padomnieces Līgas Krapānes starpniecību aģentūrai LETA sacīja Bergmanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ko vēl bruņotie spēki var pamanīt Latvijas robežas tuvumā??? Amerikāņus un angļus nevar ieraudzīt Krievijas robežas tuvumā??? Apriebusies tā biedēšana, ja ir pārkāpums tad gāziet viņiem virsū, nevis visu laiku ņaudiet. Tā ir tautas iebiedēšana un naida kurināšana attiecībā uz Krieviju. Vai ar to BBC filmu nepietika.

 2. Ģenerālis Ķirbītis Atbildēt

  Nu un!!!!! Ja Krievi atrodas neitrālajos ūdeņos, tad kur ir brēkas iemesls? Pat ja krievi lidotu/peldētu Baltijas jūrai tieši pa vidu, tas būtu gan Latvijas, gan Zviedrijas, gan Igaunijas tuvumā. Jūs žurna-ļugas paņemat kādreiz ielūkojaties kartē un padomājiet kā piemēram var izvairīties no tā “tuvuma” Somu jūras līcī. Kāpēc Igauņi un Somi nepavada katru kuģi ar brēcienu? Nevajag jau galīgi iztaisīties par Baltijas klauniem-paranoiķiem. Vajag dažreiz arī pāris vārdos lasītājiem izskaidrot tos “tuvuma” kritērijus. Ar šādiem rakstiem jūs pazemojat savus lasītājus kā naivu antiņu baru, kas paši nevar atrast informāciju internetā.

 3. Latvijas tuvumā šodien manīta krievija,,,, 🙂

 4. Latvujas tuvumā šodien manīta krievija,,,:)

 5. Zaļais Vjetnamietis Atbildēt

  Es ar ložņāju … bet mani neredz jo esmu mazs un zaļš!!

 6. butu labāk paskatijušies Atbildēt

  butu pamanijuši ka ari zirgu pajūgs brauca. krievija atrodas kaimiņos neviss otrā pasaules malā, kad taādakustiba tiešm tad butu notikums

Draugiem Facebook Twitter Google+