Foto – Ieva Čīka/LETA

Latvijas U-16 basketbolisti Eiropas čempionātu noslēdz 11.vietā 0

Latvijas U-16 puišu izlase sestdien Polijas pilsētā Radomā notiekošajā Eiropas čempionātā izcīnīja 11.vietu.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Duelī par 11.pozīciju turnīrā kadeti ar 65:51 (20:7, 13:17, 14:13, 18:14) pārspēja Zviedrijas vienaudžus.

Latvijas komandas sastāvā 15 punktus iemeta Adrians Šnipke, kamēr par vienu mazāk guva Anrijs Miška, kurš izcīnīja arī 13 atlēkušās bumbas. Savukārt pie deviņiem punktiem tika Artūrs Žagars.

Latvijas jaunie basketbolisti šo maču uzsāka ļoti apņēmīgi, izvirzoties vadībā ar 14:2, bet pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 20:7. Zviedrijas basketbolistiem spēli tomēr izdevās izlīdzināt, jo Latvija diez ko tālāk vairs atrauties nespēja. Trīs minūtes līdz lielajam pārtraukumam zviedri bija pietuvojušies līdz minimumam (24:25), taču Latvijas izlasei sekmīgi izdevās aizvadīt puslaika beigas, atpūtā ejot ar deviņu punktu handikapu – 33:24.

Otrā puslaika pirmajā daļā Latvijas basketbolisti sasniedza arī 14 punktu pārsvaru (45:31), bet pretiniekiem salauzt mača gaitu īsti neizdevās, lai gan nepilnas sešas minūtes līdz beigām tablo vēstīja tikai 54:46. Tomēr turpmākajās minūtēs Latvija guva septiņus punktus pēc kārtas, atrisinot diskusijas par šī dueļa uzvarētāju.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijas jaunie basketbolisti turnīra pirmajā spēlē ar 81:73 pārspēja Itāliju, bet pēc tam ar 71:91 kapitulēja Spānijai. Apakšgrupu turnīru latvieši noslēdza ar zaudējumu 66:68 Zviedrijai, bet A grupā ieņēma trešo vietu. Savukārt astotdaļfinālā latvieši ar 66:74 piekāpās Turcijai. Pēc tam ar 87:64 tika uzveikta Bosnija un Hercegovina, kas nozīmēja vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, bet pēc tam latvieši ar 81:82 pagarinājumā piekāpās Serbijai, tāpēc tai turnīrā bija jācīnās par 11.vietu.

Tikmēr Zviedrija turnīra ievadā ar 50:80 piekāpās Spānijai, pēc tam ar 50:89 zaudēja Itālijai, bet apakšgrupas noslēdzošajā spēlē ar 68:66 uzvarēja Latviju. Astotdaļfinālā zviedri ar 67:74 zaudēja Horvātijai, bet ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu ar 59:57 uzvarēja Grieķiju, taču nākamajā mačā cieta zaudējumu 64:71 Vācijai.

Šogad Eiropas jaunatnes čempionāti risinās pēc jaunas formulas – pirmajā posmā komandas aizvada pa trim spēlēm, bet pēc tam visas spēlēja astotdaļfinālā. Turpinājumā šo maču uzvarētāji cīnīsies par pirmo līdz astoto vietu, bet zaudētāji – par devīto līdz sešpadsmito. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

Latvijas izlases sastāvā bija iekļauti puiši, kuri basketbolu apguvuši Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Ogrē un Valmierā, bet daži meistarību jau pilnveidojuši pat Spānijā, jo Anrijs Miška iepriekšējā sezonā basketbolu spēlēja slavenā Madrides “Real” sistēmā, kamēr Artūrs Kurucs to darīja Vitorijas “Laboral Kutxa”. Pieci basketbolisti jau pērn piedalījās Eiropas U-16 čempionātā, turklāt Kurucs un Miška bija starp pamatspēlētājiem.

Valstsvienības galvenais treneris ir Artūrs Visockis-Rubenis, kuram šis šajā amatā bija pirmais Eiropas jaunatnes čempionāts.

Kadetu izlase ziemā startēja ne tikai Baltijas jūras kausa izcīņā, bet arī jau piekto gadu pēc kārtas piedalījās prestižajā U-16 izlašu turnīrā Turcijā. Šovasar tika aizvadītas deviņas pārbaudes spēles, kurās izcīnītas astoņas uzvaras. Komandai šī gada bilance pārbaudes mačos ir 15 uzvaras un četri zaudējumi.

Latvijas komanda Eiropas U-16 čempionātā startēja formas tērpos ar melnām sēru uzšuvēm, pieminot vasaras sākumā autokatastrofā bojā gājušos izlases kandidātus Kristianu Šefanovski un Kristianu Pūri.