fibaeurope.com

Latvijas U-16 basketbolisti Eiropas čempionātu noslēdz 11.vietā 0

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase svētdien Lietuvā notiekošo Eiropas čempionātu noslēdza 11.vietā.
Cīņā par 11.vietu Latvijas kadeti ar 60:57 (13:18, 13:17, 25:13, 9:9) uzveica Melnkalnes vienaudžus.
Spēli abas komandas iesāka līdzvērtīgi, tomēr pirmā ceturkšņa laikā Melnkalnes basketbolisti pamazām audzēja savu pārsvaru, ceturtdaļu noslēdzot ar 18:13 savā labā. Arī otrajā ceturksnī latviešu pretiniekiem piederēja neliels pārsvars, kas ļāva pirmo puslaiku noslēgt ar deviņu punktu handikapu (35:26).
Trešajā spēles nogrieznī iniciatīvu jau pārņēma Latvijas kadeti, minūti pirms ceturkšņa beigām izvirzoties vadībā ar 49:48. Noslēdzošajā ceturtdaļā latvieši spēja noturēt pārsvaru un izcīnīja uzvaru ar 60:57.
Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlasē šajā cīņā bija Artūrs Kurucs, kurš guva 20 punktus, kamēr pa desmit punktiem iemeta Rainers Kalniņš un Anrijs Miška.
Kā zināms, turnīra ievadā latvieši ar 47:64 piekāpās Melnkalnes izlasei, turpinājumā ar 64:77 kapitulēja arī Horvātijai, bet pirmo posmu Latvijas basketbolisti noslēdza ar zaudējumu 35:47 Francijai.
Savukārt otrajā posmā Latvija ar 68:77 piekāpās Izraēlas spēlētājiem un ar 49:58 zaudēja Itālijai.
Otrajā posmā trīs vājākās komandas noskaidroja rangu tabulu, kas tika ņemta, nosakot pārus ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu. Līdz ar to piektdien Latvija sacentās ar otro spēcīgāko starp komandām, kas vadošo komandu otrajā posmā nekvalificējās ceturtdaļfinālam – Angliju. Šajā svarīgajā mačā pārāki ar 66:65 bija latvieši, tādejādi saglabājot vietu augstākajā divīzijā.
Savukārt pusfināla spēlē par 9.-12.vietu jaunie latvieši sestdien ar 70:78 piekāpās Horvātijai, kurai pirms tam bija zaudējusi arī pirmajā posmā.