Latvijas U-16 basketbolisti fantastiskā trillerī EČ astotdaļfinālā uzvar Krieviju 2

Latvijas U-16 basketbola izlase, veicot lielisku atspēlēšanos pamatlaika noslēdzošajās divās minūtēs, otrdien Eiropas kadetu čempionāta astotdaļfināla mačā ar rezultātu 84:82 (15:14, 18:25, 16:18, 22:14, 13:11) pieveica Krievijas izlasi, kas ļaus turpināt cīņu par medaļām.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Latvijas izlase vēl divas minūtes pirms pamatlaika beigām bija iedzinējos ar 58:68, neizšķirtu panākot līdz ar beigu signālu, bet pēc tam pagarinājumā nodrošinot uzvaru.
Līdz ar to Latvijas izlase sasniegusi ceturtdaļfinālu, neatkārtot U-18 un U-20 izlašu rezultātus, kas šogad savās vecuma grupās palika noslēdzošajās pozīcijās.
Cīņā par vietu pusfinālā Latvija trešdien tiksies ar Slovēnijas un Horvātijas dueļa veiksminiekiem.

Aizvadītajā mačā pirmie latviešu divpunktu raidījumi lidoja grozam garām, kas ceturtdaļas vidū lika atrasties iedzinējos ar 6:9. Pirmo metienu no groza apakšas latvieši realizēja vien nogriežņa priekšpēdējā minūtē, tobrīd zaudējot ar 11:12, bet pēc ceturtdaļas Latvija jau bija vadībā ar 15:14.
Tā gan bija viena no retajām reizēm, kad Latvija izvirzījās vadībā un pēc puslaika jau tika zaudēts ar 33:39, bet otrās spēles daļas ievadā arī jau arī ar astoņiem punktiem. Kopumā duelis ritēja mazrezultatīvi, garām lidojot lielākajai daļai metienu, tomēr pirms pēdējām desmit minūtēm Latvija jau bija iedzinējos ar 48:57.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvijas deficīts pārsniedza arī desmit punktus, bet dueļa izskaņā tika veikta liela atspēlēšanās. Vēl divas minūtes pirms pamatlaika beigām Latvija zaudēja ar 58:68, bet turpinājumā komandai gan “atvērās” uzbrukums, gan arī bija lieliska aizsardzība, regulāri pretiniekus atstājot bez metiena. Komanda panāca pat 67:68, tomēr 20 sekundes pirms pamatlaika beigām ātrajā pretuzbrukumā ielaida divus punktus ar sodu. Latvijai nokļūstot iedzinējos ar -3, pirmais metiens bija neprecīzs, bet pēc tam Krievija netrāpīja abus soda metienus, kas deva vēl vienu iespēju un līdz ar beigu signālu Kristapa Ķilpa trejacis panāca 71:71.

Pagarinājuma ievadā latvieši pēc diviem punktiem ar sodu panāca trīs punktu pārsvaru, tomēr tā vidū līdzīgi atbildēja Krievija, samazinot Latvijas pārsvaru līdz 77:76 un duelis turpinājās bezkompromisu cīņā. Neskatoties uz daudzajām iespējām, Krievijas basketbolisti savus metienus no spēles nespēja realizēt, latviešiem panākot piecu punktu pārsvaru. Kaut dueļa beigās Krievija izmisīgā cīņā nedaudz pietuvojās, izglābties tā vairs nespēja.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 22 punktiem un 11 bumbām zem groziem bija Ķilps, bet 18 punktus savāca Ojārs Bērziņš, kamēr 11 sameta Emīls Krūmiņš.
Latvijas kadeti sagatavošanās cikla noslēgumā ar krieviem aizvadīja divas pārbaudes spēles, abās izcīnot uzvaras, turklāt gana pārliecinošas – 92:70 un 88:69.