Latvijas U-16 basketbolisti iekļūst EČ ceturtdaļfinālā 1

Latvijas U-16 basketbola izlase otrdien Eiropas čempionāta astotdaļfināla mačā ar 85:81 (26:27, 19:23, 15:23, 25:8) apspēlēja Izraēlu.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Toms Skuja, kamēr 15 punktus guva Kārlis Daga-Krūmiņš, bet 14 punktus pievienoja Kristians Šulcs. Savukārt Krišs Helmanis zem groziem sakrāja 12 atlēkušās bumbas.

Trenera Martiņa Gulbja vadītā izlase zaudēja pirmajās trīs ceturtdaļās, taču, pateicoties teicamam sniegumam pēdējā ceturtdaļā, latviešiem izdevās izcīnīt uzvaru.

Pēc nospēlētām 30 minūtēm rezultāts vēstīja 73:60 par labu Izraēlai, taču Latvijas komanda izšķirošajā spēles nogrieznī neļāva pretiniekiem iemest vairāk par astoņiem punktiem, kamēr pati guva 25 punktus.

Spēles izskaņā, rezultātam esot 82:81, Šulcs iemeta vienu no diviem soda metieniem un panāca 83:81. Pretinieki uzreiz steidzās uzbrukumā un nopelnīja divus soda metienus, taču abas iespējas neizmantoja Naoms Šimons Dovrats. Labāka nervu sistēma izrādījās Latvijas basketbolistiem, jo pēc tam divus soda metienus realizēja Toms Skuja, ļaujot savai izlasei uzvarēt ar 85:81 un sasniegt ceturtdaļfinālu.

Latvijai ceturtdaļfinālā būs jācīnās pret Turcijas un Gruzijas dueļa uzvarētāju.