Latvijas U-16 basketbolisti pirmo reizi vēsturē iekļūst EČ pusfinālā 0

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase ceturtdien sasniedza savās mājās notiekošā Eiropas čempionāta pusfinālu, labāko četru komandu pulkā iekļūstot pirmo reizi vēsturē.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Latvijas kadeti Rīgas Olimpiskajā centrā notikušajā ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 53:39 (11:11, 11:15, 4:17, 10:13) pārspēja Vācijas vienaudžus.

Mačs starp abām komandām iesākās ar ļoti līdzvērtīgu dueli, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar neizšķirtu 11:11. Otrā ceturkšņa pirmajās četrās minūtēs Latvijai izdevās panākt septiņu punktu pārsvaru (22:15), tomēr turpmākajās minūtēs vācieši prata piecus punktus atgūt, pietuvojoties mājiniekiem līdz viena metiena tiesai. Puslaika izskaņu nedaudz labāk tomēr aizvadīja Latvijas jaunie basketbolisti, ejot pārtraukumā ar četru punktu handikapu – 26:22.

Otro puslaiku Latvija iesāka ar iespaidīgu izrāvienu, vairāk kā sešu minūšu laikā neļaujot sāncenšiem gūt nevienu punktu, kamēr paši izvirzījās vadībā ar 39:22. Visas trešās ceturtdaļas laikā mājinieki Vācijai ļāva gūt tikai četrus punktus.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā Latvijai pēc Artūra Strautiņa precīzā tālmetiena izdevās sasniegt jau 18 punktu pārsvaru (48:29), bet pēc tam abas komandas vairākas minūtes nespēja gūt ne punkta. Mazāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijas kadeti pēc Rodiona Kuruca trīspunktnieka pirmo reizi sasniedza vismaz 20 punktu pārsvaru (51:29), bet pusotru minūti līdz beigām vācieši bija pietuvojušies līdz 39:53.

Tiesa, Latvija tomēr prata izvairīties no lieka uztraukuma un droši nosargāja vēsturisko uzvaru.

Latvija Eiropas čempionāta pusfinālā piektdien spēkosies ar Spāniju, kas pirms tam ceturtdaļfināla mačā ar 78:64 (21:10, 10:27, 29:9, 18:18) pārspēja Serbiju.

Kā zināms, turnīra pirmajā posmā Latvija guva trīs panākumus tikpat cīņās – vispirms ar 74:67 sīvā cīņā tika pārspēta Grieķija, pēc tam ar 84:62 pārliecinoši uzvarēta arī Horvātija, bet duelī par pirmo vietu B apakšgrupā mājinieki ar 63:55 uzveica arī Bosniju un Hercegovinu.

Savukārt otrajā posmā vairs neveicās tik labi – trīs zaudējumi pēc kārtas. Vispirms ar 71:79 nācās piekāpties Lietuvas vienaudžiem, bet pēc tam ar 46:73 kapitulēt arī Turcijas priekšā. Savukārt noslēdzošajā duelī Latvija ar 51:59 piekāpās Serbijai.

Ar diviem panākumiem piecās spēlēs Latvija E apakšgrupā izcīnīja trešo vietu. Līdz ar to mājiniekiem ceturtdaļfinālā jāsacenšas ar Vāciju, kas F apakšgrupā ar četrām uzvarām piecās spēlēs bija otrā.

Latvijas un Vācijas basketbolisti Eiropas kadetu čempionātā tikās piekto reizi, bet līdz šim labāka bilance bijusi vāciešiem – trīs uzvaras.

Pirms tam Eiropas čempionāta pusfinālu izdevās sasniegt arī Turcijai, kas ar 82:73 (19:15, 23:8, 17:30, 23:20) apspēlēja Itāliju, kā arī Francijai, kas pārliecinoši ar 82:52 (19:23, 24:12, 15:9, 24:8) sagrāva Bosniju un Hercegovinu.

Latvijas U-16 izlase Eiropas čempionāta labāko astotniekā šovasar iekļuva ceturto reizi vēsturē, sekojot 1999., 2001. un 2011.gadam, bet pusfinālu tai vēl nebija izdevies sasniegt.