Latvijas U-16 izlase apstājas Eiropas čempionāta astotdaļfinālā 0

Eiropas U-16 čempionātā basketbolā kadetēm Kauņā (Lietuva) Latvijas izlase astotdaļfinālā ar 59:74 zaudēja Turcijas vienaudzēm.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Latvijas izlases lieliskā pārbaudes spēļu bilance (deviņas uzvaras un tikai divi zaudējumi) lika pievērst uzmanībai šai komandai, kuras spēlētais basketbols ļāva cerēt uz iekļūšanu vismaz Eiropas astoņu labāko komandu skaitā. Tomēr pie pašreizējas turnīra izspēles iepriekšējiem sasniegumiem nav nekāda nozīme – viena astotdaļfināla spēle favorītus var aizsūtīt spēlēs par palikšanu elites grupā un otrādi.

Līdzīgi notika arī ar mūsu meitenēm. Pret šovasar pārbaudes spēlē jau uzvarētajām turcietēm spēles sākumā ritēja līdzvērtīga spēkošanās, Latvijas izlase uzvarēja pirmo ceturtdaļu, bet pirmā puslaika beigās pretinieču trāpītais trakais metiens drīzāk šķita kā viena no kopējā konteksta izrauta neveiksme – 33:39.

Spēles pagrieziena punkts bija trešā ceturtdaļa, kuras laikā latvietes astoņu minūšu laika neguva nevienu punktu no spēles. Ar individuāliem centieniem uzlauzt pretinieču aizsardzību neizdevās, paliekot bez metieniem vai tos izdarot no sarežģītām situācijām. Retie tālmetieni bija gaužām neprecīzi un šajā rādītājā Turcijas izlase bija pat pārāka – 5/24 pret 8/22. Piekliboja arī soda metienu precizitāte.

Otrā puslaika pirmajās piecās minūtēs no cerīgā 38:41 iznāca 40:53. Jaunatnes basketbolā nereti notiek dažādas pārvērtības, tomēr šī nebija tā reize. Turcijas izlase agresīvu basketbolu apvienoja ar labāku pāreju ātrajos uzbrukumos, labu bumbas kustību, kamēr Latvijas izlases cerību stariņš izglābties neiemirdzējās nevienā brīdī. Kļūdas šoreiz bija vairāk kā rezultatīvas piespēles (attiecīgi 18 un 16), turklāt pretinieces zem groziem izcīnīja par 11 bumbām vairāk.

Mazajā ceturtdaļfinālā par 9. līdz 16. vietu Latvijas izlase šodien spēlēs ar Krievijas un Horvātijas astotdaļfināla zaudētājām. Uzvara šajā spēlē nodrošinās palikšanu elites grupā arī nākamgad. Kadetu vecumā Latvijas izlase trīs reizes izcīnījusi piekto vietu, bet pēdējo reiiz B divīzijā spēlējusi 2012. gadā

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS KADETĒM KAUŅĀ .(LIETUVA)