Foto – Ieva Čīka/LETA

Latvijas U-17 basketbolistes piekāpjas Japānai un pasaules čempionātu noslēdz desmitajā vietā 0

Latvijas U-17 meiteņu basketbola izlase Spānijā notiekošajā pasaules čempionātā piektdien piedzīvoja zaudējumu Japānas valstsvienībai ar rezultātu 67:72 (26:20, 14:14, 11:20, 16:18) un turnīru noslēdza desmitajā vietā.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Latvijas izlases labā 20 punktus guva Aleksa Gulbe, kuras kontā arī astoņas atlēkušās bumbas. Nikola Ozola iemeta 17 punktus, bet Sabīne Lipe pievienoja desmit punktus un 11 pie groziem izcīnītas bumbas.

Japānas valstsvienības sastāvā rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Majuko Fudzinaga.

Latvijas basketbolistes mača sākumā izvirzījās 12:2 vadībā, tomēr turpinājumā spēle izlīdzinājās un japānietes panāca neizšķirtu 17:17.

Otrajā ceturtdaļā latvietes brīžiem pazaudēja vadības grožus, taču puslaika pārtraukumā Latvijas izlase devās ar sešu punktu pārsvaru.
Pēc atpūtas Latvijas izlase pazaudēja iepriekš iekrāto pārsvaru un atdeva iniciatīvu japānietēm, kuras ceturtās ceturtdaļas vidū panāca desmit punktu vadību. Minūti pirms mača beigām latvietes samazināja rezultāta starpību līdz trim punktiem, tomēr galā tika atzīts Japānas izlases pārākums.

Šīs izlases savā starpā tikās jau apakšgrupu turnīrā, kad spraigā mačā Japāna guva uzvaru ar 77:71, kas abām komandām bija pirmais mačs turnīrā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pirmdien pirmajā duelī par 9.-16.vietu Latvija spēles gaitā atspēlējās no vairāk nekā desmit punktu deficīta un ar 76:71 pārspēja Dienvidkoreju, izcīnot čempionātā pirmo uzvaru. Savukārt pusfinālā par 9.-12.vietu Latvijas jaunās basketbolistes ar 82:53 bez lielām grūtībām pārspēja Mali.

Tikmēr Japāna pirmajā cīņā par 9.-16.pozīciju ar 83:60 uzveica Brazīliju, bet nākamajā duelī ar 71:59 pārspēja Portugāli.
Šo čempionātu Latvijas basketbolistes iesāka ar neveiksmi pret Japānu, bet turpinājumā ar 57:60 pagarinājumā piekāpās arī Kanādai. Latvijas izlasei A apakšgrupas noslēgumā bija paredzēts duelis ar Nigēriju, taču tas nenotika, jo pretinieces vīzu problēmu dēļ neieradās uz čempionātu.

Līdz ar to Latvija ieņēma trešo vietu A apakšgrupā un pirmdien astotdaļfinālā tikās ar Ķīnas valstsvienību, atzīstot pretinieču pārākumu ar 46:76.

Savukārt Japāna pēc turnīra pirmās cīņas ar Latviju piekāpās Kanādai ar 55:70, bet astotdaļfinālā ar 52:58 cienīgi zaudēja Francijai.

Pasaules čempionāta pirmajā posmā 16 komandas bija sadalītas četrās grupās, pa četrām izlasēm katrā. Trijās spēlēs tika noskaidrota rangu tabula, un pēc tam sekoja astotdaļfināla spēles. Uzvarētājas turpinājumā cīnās par 1.-8.vietu, kamēr zaudētājas sacenšas par 9.-16.pozīciju.

Latvijas izlases galvenā trenere ir Līga Alilujeva, bet viņai palīdz Armands Misus un Kristaps Zeids.

Pasaules U-17 čempionāts meiteņu komandām tiek rīkots kopš 2010.gada un šogad risinās ceturto reizi. Pirmajos divos turnīros piedalījās 12 komandas, bet pirms diviem gadiem komandu skaits tika palielināts par divām vienībām. Visas trīs reizes par čempionēm kļuvušas ASV izlases basketbolistes.

Šī bija otrā reize, kad Latvijas jaunās basketbolistes startēja pasaules čempionātā, jo 2003.gadā līdzīgā turnīrā piedalījās Latvijas U-21 izlase, kas ieņēma astoto vietu. Toreiz komandā spēlēja Anete Jēkabsone-Žogota, Ieva Kubliņa, Zane Teilāne, Kristīne Kārkliņa, Anda Eibele, Aija Brumermane un citas.

Savukārt Latvijas puiši pasaules čempionātos ir spēlējuši divas reizes U-19 vecuma turnīrā, kurā 1999.gadā tika iegūta devītā, bet 2011.gadā desmitā vieta.