Juris Kalniņš

Latvijas U-18 basketbola izlase cīnīsies par Eiropas čempionāta bronzas godalgām 0

Latvijas U-18 basketbola izlase sestdien piedzīvoja dramatisku zaudējumu savās mājās notiekošā Eiropas čempionāta pusfināla spēlē un cīnīsies par trešo vietu.

TOP10. Gudrākie cilvēki Latvijā mākslīgā intelekta skatījumā
TESTS. Tikai 8 jautājumi, un mēs uzminēsim tavu profesiju
Mājas
Uzkopjot mājokli, ir vērts pamēģināt zviedru pieeju kārtības uzturēšanā. Skaidrojam pamatprincipus!

Aizvadītajā mačā Latvijas izlase ar 68:72 (23:18, 16:12, 9:20, 20:22) piekāpās Horvātijai, kaut vēl pēc pirmā puslaika bija vadībā ar deviņu punktu pārsvaru.

Cīņa par bronzas godalgām svētdien “Arēnā Rīga” sāksies plkst.18.30. Tajā Latvija spēlēs ar Spāniju, kas otrā pusfinālā ar 75:77 zaudēja Turcijai.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 18 gūtajiem punktiem bija Ivars Rihards Žvīgurs, ar 17 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Anžejs Pasečņiks, bet 13 punktus pievienoja Rolands Šmits.

Tikmēr Horvātijai rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Paolo Marinelli, bet ar 15 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām atzīmējās Karlo Zgaņecs.

Pēc salīdzinoši neveiksmīga ceturtdaļfināla mača, pusfinālā pirmos piecus punktus Latvijas izlases labā guva Pasečņiks, bet pēc divām ar pusi minūtēm mājinieki atradās vadībā ar 7:2. Tikmēr Horvātijai pirmos sešus punktus guva Marinelli, kurš piektdien ceturtdaļfinālā sameta 22 punktus. Kopumā gan Latvijas izlase vadību saglabāja un ceturtdaļas vidū bija priekšā ar 11:6.

Lielāku pārsvaru pirmajā ceturtdaļā Latvijas izlasei vairs iegūt neizdevās, tomēr saglabāja kontroli spēlē un pēc desmit spēlētām minūtēm bija vadībā ar 23:18. Savukārt Pasečņiks jau bija guvis deviņus punktus.

Kaut otrajā ceturtdaļā pirmajā pusotrā minūtē Latvijas izlase nopelnīja trīs piezīmes, bet Marinelli kopā jau bija guvis 12 punktus, horvātiem spēle negāja un sestajā minūtē pēc Rolanda Šmita tālmetiena mājinieki jau bija izvirzījušies vadībā ar 34:22.

Turpinājumā gan “klusuma periods” iestājās Latvijas izlasei un divas minūtes vēlāk horvāti jau bija pietuvojušies līdz 27:34, turklāt visus šos sešus punktus guvuši no soda metienu atzīmes. Puslaika pēdējā minūtē gan mājinieki atkal atjaunoja 12 punktu pārsvaru (39:27), bet pēc 20 spēlētām minūtēm rezultāts bija 39:30.

Trešo ceturtdaļu sekmīgāk iesāka Horvātijas izlase un pēc četrām spēlētām minūtēm bija samazinājusi rezultāta deficītu jau līdz 38:41. Ceturtdaļas sestajā minūtē Kristaps Porziņģis par pārāk agresīvu cīņu tika pie nesportiskās piezīmes, turklāt viņam nācās atstāt laukumu ar piezīmju normu. Horvātijas izlase realizēja divus no četriem soda metieniem un pietuvojās rezultātā līdz 44:45.

Horvātijas basketbolistiem arī izdevās pārņemt vadību un ceturtdaļas izskaņa aizritēja saspringti. Pirms izšķirošajām desmit minūtēm mājinieki atradās iedzinējos ar 48:50. Kopumā trešajā ceturtdaļā Latvija guva vien deviņus punktus.

Ceturtajā ceturtdaļā Latvijas izlase joprojām nespēja atrast kādu, kurš spēj gūt punktus, un pēc trim spēlētām minūtēm jau atradās iedzinējos ar 48:58, bet vēl pēc brīža rezultāts bija arī 48:60. Pretinieku grozu beidzot atslēdza Šmits, kurš ceturtdaļas vidū trāpīja tālmetienu, bet turpinājumā divus punktus ātrajā uzbrukumā iemeta arī Dāvis Geks un īsā laikā samazināja deficītu līdz 53:60.

Pēc šī notikumu pavērsiena “atvērās” abi grozi. Pie 57:65 pret Pasečņiku pretinieki pārkāpa noteikumus nesportiski un Latvijas izlases garais spēlētājs iemeta abus sodus, bet vēl pēc pāris sekundēm Žvīgurs samazināja deficītu arī līdz 61:65. Līdz pamatlaika beigām atlika trīs minūtes. Latvijas izlases basketbolisti sāka spēlēt arvien pārliecinošāk, bet Žvīgurs no groza apakšas caurgājienā nebija precīzs.

110 sekundes pirms pamatlaika beigām Geks ar diviem soda metieniem samazināja pārsvaru līdz 63:65. Horvātija vēl, pateicoties tiesnešu acīmredzamai kļūdai, pamanījās panākt arī piecu punktu pārsvaru, bet 24 sekundes pirms pamatlaika beigām Kristaps Gludītis ar tālmetienu atkal samazināja deficītu līdz diviem punktiem.

Šajā brīdī Latvijas izlase nospēlēja ļoti sekmīgi un panāca, ka pretinieki veic centra autu. Tomēr otro reizi Gludītis no tālmetienu līnijas nebija sekmīgs un turpinājumā, kad tika pārkāpti noteikumi, atlika vairs tikai piecas sekundes. Horvātija realizēja abus soda metienus un tika pie dramatiskas uzvaras.

Kopumā otrajā puslaikā Latvijas izlase pilnībā zaudēja cīņu zem groziem, kaut pirms mača bija labākā komanda turnīrā šajā komponentā.

Eiropas U-18 čempionātos Latvijas junioru izlase labāko četriniekā iekļuvusi trešo reizi vēsturē. 1998.gada turnīrā Latvijas komanda izcīnīja ceturto vietu, bet līdz šim augstākais sasniegums ir trešā vieta 2007.gadā galvenā trenera Vara Krūmiņa vadībā un tāda pati pozīcija 2010.gadā Ziedoņa Jansona vadībā.