Latvijas U-18 basketbola izlasei svarīga uzvara pār Bosniju un Hercegovinu 0

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase otrdien Eiropas čempionāta (EČ) noslēdzošajā grupu kārtas spēlē sīvā cīņā ar 79:74 (26:20, 22:28, 13:13, 18:13) uzvarēja Bosniju un Hercegovinu, saglabājot izredzes uz pirmo vietu D apakšgrupā.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Latvijas izlase tika pie otrā panākuma trīs spēlēs, bet tāda pat bilance ir arī Bosnijai un Hercegovinai, savukārt vēlāk otrdien pie otrā panākuma var tikt arī spēcīgā Francija, kas tiksies ar grupas pastarīti Slovākiju. Gadījumā, ja slovāki sagādās sensāciju un uzveiks francūžus, tad Latvijas U-18 izlase grupu turnīru noslēgs pirmajā vietā, savukārt Francijas izlases panākuma gadījumā trīs komandām būs pa divām uzvarām, Latvijai šajā gadījumā grupā paliekot trešajā pozīcijā.

Otrdien aizvadītajā cīņā Latvijas izlases rindās 18 punktus guva Francis Lācis, kamēr ar 13 punktiem izcēlās Dāvids Atelbauers, bet pa deviņiem punktiem pievienoja Edgars Kaufmanis un Niks Niklāvs Višņēvičs, kurš izcīnīja arī 13 atlēkušās bumbas zem groziem.

Tikmēr Bosnijai un Hercegovinai 16 punktus sameta Sani Čampara, bet 15 punktus guva Emirs Čerkezovičs.

Spēli Latvijas jaunie basketbolisti sāka ļoti apņēmīgi, pēc Kaufmaņa un Atelbauera diviem tālmetieniem, kā arī Armanda Berķa un Višņēviča precīziem divpunktu metieniem panākot 10:0. Turpinājums gan nebija tik veiksmīgs un pretinieki starpību spēja samazināt līdz 14:16, tomēr pēc pirmās ceturtdaļas Latvija bija vadībā ar 26:20.

Arī otrās ceturtdaļas sākumā nedaudz labāki bija latvieši, pēc Kaufmaņa tālmetiena spēles 14.minūtē panākot 36:26, taču arī šoreiz bosnieši prata atspēlēties un puslaika izskaņā Čampara panāca izlīdzinājumu 48:48.

Spēles trešajā nogrieznī Latvijas basketbolisti uz brīdi spēja panākt septiņu punktu pārsvaru 57:50, taču pretinieki to ātri sadeldēja un pēdējo ceturtdaļu abas komandas sāka ar neizšķirtu rezultātu 61:61. Spēles beigu daļa bija nervoza, Bosnijai un Hercegovinai pirmo reizi mačā izvirzoties arī vadībā, taču šoreiz izskaņu labāk aizvadīja Latvijas U-18 izlase, kura pēc Višņēviča un Anrija Miškas metieniem panāca 75:68 savā labā, beigās pārsvaru nosargājot.

Bosnijas un Hercegovina U-18 izlase Eiropas čempionātā pirmo reizi spēlēja 2013.gadā, bet lielāko panākumu guva divus gadus vēlāk, kad tika līdz pusfinālam, beigās ieņemot ceturto vietu. Savukārt pērn Eiropas čempionātā šīs valsts U-18 izlase palika sestā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlase šī turnīra pirmajā spēlē sestdien ar 78:61 apspēlēja Slovākiju, savukārt svētdien ar 49:93 cieta pamatīgu sagrāvi pret spēcīgo Franciju, kas pērn šajā vecuma grupā kļuva kontinenta čempioni.

Tikmēr Bosnija un Hercegovina turnīra sāka negaidīti ar 66:65 uzvarot Franciju, bet svētdien ar 73:68 pieveica arī Slovākiju.

Trešdien Latvijai astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no C grupas vienībām – Lietuvu, Grieķiju, Slovēniju vai Somiju. Šajā grupā pēc divām kārtām grieķiem ir divi panākumi, Somijai un Lietuvai pa vienam, bet slovēņi zaudējuši abās cīņās.