Latvijas U-18 basketbolistes EČ astotdaļfinālā galotnē piekāpjas serbietēm 0

Latvijas U-18 izlases basketbolistes Ungārijā notiekošā Eiropas junioru čempionāta (EČ) astotdaļfināla mačā trešdien ar rezultātu 60:66 (11:20, 17:17, 17:11, 15:18) zaudēja Serbijas vienaudzēm, līdz ar to turnīru turpinās ar cīņām par devīto pozīciju.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Ceturtdaļfinālā par devīto vietu Latvija tiksies ar Itālijas un Slovēnijas astotdaļfināla zaudētāju.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā bija Nikola Ozola, kura iemeta 17 punktus, bet ar “double-double” atzīmējās Aleksa Gulbe, kurai 13 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Zem groziem labākā cīnītāja bija Janeta Rozentāle, kurai 14 atlēkušās bumbas, no kurām 11 tika izcīnītas aizsardzībā.

Tikmēr pretiniecēm ar 21 punktu izcēlās Teodora Turudiča.

Mačs iesākās līdzvērtīgi, bet pirmās ceturtdaļas beigās serbietes veica nelielu atrāvienu, kas ļāva spēles pirmo nogriezni uzvarēt ar 20:11. Turpinājumā līdz trešās ceturtdaļas vidum latvietes paspēja nonākt iedzinējos ar 17 punktiem, bet pēc tam Latvijas basketbolistes sāka atspēlēties un ceturtā ceturkšņa pirmajā minūtē Janeta Rozentāle panāca neizšķirtu 48:48.

Uz nākamo serbiešu grozu Latvijas meitenes atbildēja ar pieciem punktiem, kas ļāva panākt 53:30. Komandas turpināja cīnīties plecu pie pleca, bet pamatlaika pēdējā minūtē serbietes iemeta divus tālmetienus, kā dēļ Latvijas basketbolistes nonāca iedzinējos ar četriem punktiem (58:62). Astoņas sekundes pirms finālsvilpes Māra Mote pretinieču pārsvaru samazināja līdz trīs punktiem (60:63). Cenšoties pietuvoties rezultātā latvietes pārkāpa noteikumus, taču panākt serbietes neizdevās un tika ciests zaudējums ar rezultātu 60:66.