Latvijas U-18 basketbolistes izcīna ceturto vietu Eiropas čempionātā 0

Latvijas U-18 izlases basketbolistes svētdien piedzīvoja zaudējumu Ungārijā notiekošā Eiropas čempionāta spēlē par trešo vietu, sacensības noslēdzot godpilnajā ceturtajā pozīcijā.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Latvijas juniores sīvā mačā ar rezultātu 58:65 (8:13, 19:12, 11:15, 20:25) zaudēja Krievijas vienaudzēm.

Latvijas izlasē rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Luīze Šepte, ar 13 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Digna Strautmane, kura gan trāpīja vien piecus no 22 metieniem no spēles, bet 11 punktus guva Dinija Pāvelsone.

Ja pirmās 15 spēles minūtes mazrezultatīvā cīņā vadībā lielākoties bija Krievija, otrās ceturtdaļas vidū Pāvelsone vadībā izvirzīja latvietes. Puslaika priekšpēdējā minūtē latvietes bija ieguvušas pat piecu punktu pārsvaru (25:20), tomēr atlikušajā laikā ļāva pretiniecēm pietuvoties līdz diviem punktiem.

Otrais puslaiks turpinājās punkts punktā. Kaut lielākoties vadībā bija krievietes, viņu pārsvars gandrīz visu laiku bija ne vairāk kā četri punkti. Kaut ceturtās ceturtdaļas vidū Krievija pamanījās panākt pat sešu punktu pārsvaru (55:49), latvietes to likvidēja un trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Strautmanes tālmetiena pietuvojās līdz 54:55. Tiesa, priekšpēdējās minūtes izskaņā Krievija atkal atjaunoja piecu punktu pārsvaru, ko Latvijai vairs neizdevās sadeldēt.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas jaunās basketbolistes piektdien sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu, šajā vecuma grupā uzrādot visu laiku labāko rezultātu. Tāpat Latvijas jaunās basketbolistes izcīnījušas ceļazīmi uz nākamā gada pasaules U-19 čempionātu.

Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlase iepriekšējos piecus gadus pavadīja Eiropas čempionāta B divīzijā, bet kontinenta labāko astotniekā tā nebija iekļuvusi jau kopš 2009.gada. Toreiz treneres Daigas Jansones vadībā tika gūta septītā vieta, un līdz tam desmitniekā latviešu juniores spējušas tikt vēl tikai reizi, kad 2000.gadā Maija Kubliņa aizveda izlasi līdz desmitajai pozīcijai.