iihf.com

Latvijas U-18 hokeja izlase nodrošina atgriešanos pasaules čempionāta augstākajā divīzijā 0

Latvijas U-18 hokeja izlase Francijā notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra ceturtajā mačā ceturtdien ar 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) pārspēja sacensību pastarīti Itāliju un jau priekšlaicīgi nodrošināja atgriešanos pasaules čempionāta augstākajā divīzijā.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Latvijas izlasei tas bija ceturtais panākums četrās turnīra spēlēs. Lai jau pirms noslēdzošās kārtas nodrošinātu turnīra pirmo vietu, latviešiem šajā mačā bija jātiek pie uzvaras pamatlaikā.

Lai arī visa mača gaitā ievērojams pārsvars piederēja Latvijas izlasei, tā uzvaru nodrošināja vien pašā mača izskaņā. Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet otrās trešdaļas pašā sākumā vairākumā izcēlās Frenks Razgals. Itālijas izlase pēcāk vairākumā atjaunoja neizšķirtu, tomēr trešdaļas priekšpēdējā minūtē Eduards Jansons atkal vairākumā atgrieza vadību Latvijai.

Otrās trešdaļas pirmajā minūtē Itālijas izlase, spēlējot mazākumā, panāca 2:2, tomēr Latvijas izlases spiediens uz pretinieku vārtiem atmaksājās vien pēdējās sešās ar pusi minūtēs, kad precīzi bija Kirils Galoha (vairākumā), Kārlis Čukste un Ēriks Žohovs.

Razgals un Jansons gūtajiem vārtiem pievienoja arī pa vienai rezultatīvai piespēlei.

Latvijas izlases ceļš uz pirmo vietu sacensībās kļuva vieglāks iepriekš ceturtdien pēc tam, kad Norvēģijas izlase ar 2:5 (1:0, 0:2, 1:3) piekāpās Kazahstānai.

Kā zināms, Latvijas izlase pirmajā mačā, pateicoties lieliskam trešās trešdaļas sākumam, svētdien ar 5:2 pieveica Kazahstānu, dienu vēlāk ar 3:2 uzvarēja Baltkrieviju, bet trešdien ar 5:1 apspēlēja Franciju.

Tikmēr Itālijas izlase iepriekš bija piedzīvojusi trīs zaudējumus pret Franciju, Kazahstānu un Norvēģiju ar kopējo vārtu attiecību 4:19.

Latvijas izlase ir vienīgā, kas četrās kārtās tikusi pie maksimāli iespējamajiem 12 punktiem. Otrā pašlaik ar astoņiem punktiem ir Norvēģijas izlase, septiņi punkti ir Kazahstānai, Baltkrievijas, un Francijas kontā ir pa trim punktiem trīs cīņās, bet bez punktiem cīnās Itālijas izlase.

Sestdien Latvijas izlasei gaidāma noslēdzošā spēle pret Norvēģijas vienaudžiem, tomēr tā pirmās vietas ieguvēja noteikšanu vairs neietekmēs.

Vietu spēcīgāko komandu divīzijā nopelnījuši tikai grupas uzvarētāji.

Pagājušajā gadā Latvijas U-18 izlase zaudēja vietu pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīrā, kad komandu vēl vadīja Vjačeslavs Nazarovs. Latvijas U-18 izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlēja ceturto reizi vēsturē un otro gadu pēc kārtas.

Šogad izlasi trenē Ēriks Miļuns, sastāvā iekļaujot deviņus ārvalstīs spēlējošus hokejistus. Lielākā pārstāvniecība izlasē ir “Rīga” un “Sāga 97″/”Ogre Juniors” komandām – pa četriem hokejistiem, bet tāpat komandā ir hokejisti no ASV, Zviedrijas, Norvēģijas un Šveices klubiem.