Sports
Hokejs

Latvijas U-18 hokeja izlasei interesants treneru duets – Sorokins un Herberts Vasiļjevs1

Hokeja kluba “Mogo” treneris Oļegs Sorokins. Foto – LETA

Latviešu speciālists Oļegs Sorokins kļuvis par Latvijas U-18 hokeja izlases galveno treneri, kamēr par viņa palīgu iecelts šopavasar hokejista gaitas noslēgušas Herberts Vasiļjevs, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Nākamā gada pasaules čempionāts pirmajā divīzijā U-18 izlasēm norisināsies Rīgā. Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Kazahstānu, Dāniju, Norvēģiju, Vāciju un Slovēniju, un tikai uzvarētāja sasniegs planētas meistarsacīkšu eliti.

“Liels paldies LHF par doto iespēju,” sacīja Sorokins. “Man ir uzticēts ļoti atbildīgs pienākums. U-18 izlase ir Latvijas pieaugušo valstsvienības tuvākā nākotne. Mūsu uzdevums ir ne tikai uzvarēt turnīrā, bet izveidot hokejistus, kuri pēc dažiem gadiem varētu dot lielu artavu Latvijas hokejam, nesot valsts vārdu pasaulē.”

Pašlaik 43 gadus vecais Sorokins par treneri sāka strādāt 2014.gadā. Viņš jau trešo sezonu vada Latvijas virslīgas komandu “Mogo”, turklāt viņa vadībā vienība 2015.gadā kļuva par valsts čempioni, bet šogad izcīnīja sudraba godalgas.

Kā spēlētājs Sorokins Latvijas pieaugušo valstsvienības rindās piedalījās septiņos pasaules čempionātos un 2002.gada Soltleiksitijas olimpiskajās spēlēs. Kopumā izlases rindās Sorokins aizvadīja 108 cīņas, izceļoties ar sešiem vārtiem un 28 rezultatīvām piespēlēm partneriem.

Sorokins ir arī Latvijas vīriešu komandas hokejā uz skrituļslidām (inline) galvenais treneris.

Savukārt 41 gadu vecais Vasiļjevs valstsvienības rindas pārstāvēja desmit pasaules čempionātos un trijās olimpiskajās spēlēs. Uzbrucējs Latvijas izlases sastāvā aizvadīja 127 spēles, kurās izcēlās ar 29 vārtiem un 56 rezultatīvām piespēlēm.

Saistītie raksti

Punktu spēlētāja karjerai Vasiļjevs lika tikai šajā pavasarī, kad to paveica Vācijas kluba Krēfeldes “Pinguine” sastāvā. Savulaik viņš aizvadīja 51 spēli arī Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Aprīlī Latvijas U-18 hokeja izlase zaudēja vietu pasaules čempionāta elites divīzijā, bet pēc tam sadarbība ar komandas galveno treneri Igoru Smirnovu netika turpināta.

LA.lv