Latvijas U-18 hokeja izlasei trešā sagrāve pasaules čempionātā 0

Latvijas U-18 hokeja izlase Sočos notiekošā pasaules čempionāta augstākajā divīzijā apakšgrupas turnīra trešajā spēlē svētdien piedzīvoja sagrāvi pret ASV vienaudžiem. Aizvadītajā mačā Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:7 (0:4, 1:0, 0:3).

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

ASV izlase trīs vārtu pārsvaru ieguva mača pirmo 12 minūšu laikā, bet sekundi pirms pirmās trešdaļas beigām vairākumā panāca jau 4:0 savā labā. Otrajā trešdaļā Latvijas izlase prata vienus vārtus atgūt, kad astotajā minūtē precīzs pēc Riharda Bukarta piespēles bija Georgs Golovkovs.

Tie bija pirmie Latvijas izlases gūtie vārti šajā čempionātā.

Spēles trešajā trešdaļā ASV izlase guva vēl trīs vārtus, pēdējo ripu Kristapa Nazarova sargātajos vārtos raidot 46 sekundes pirms cīņas beigām.

Turnīru Latvijas izlase aizvada neveiksmīgi, pirmajos divos mačos ar identiskiem rezultātiem 0:7 piekāpjoties Somijai un Čehijai.

Tikmēr ASV hokejisti sākotnēji ar 3:4 piekāpās Krievijai, bet sestdien ar 4:3 pārspēja Čehiju.

A apakšgrupas kopvērtējumā Krievijai un ASV ir pa sešiem punktiem attiecīgi divos un trīs mačos, pa trim punktiem divās spēlēs izcīnījusi Čehija un Somija, bet Latvija kā vienīgā cīnās bez punktiem trīs aizvadītajos mačos.

Apakšgrupas pēdējais mačs ar Krievijas vienaudžiem Latvijas hokejistiem plānots pirmdien.

Augstākajā divīzijā sacenšas desmit komandas, kas sadalītas divās grupās pa piecām vienībām katrā. Pēc viena apļa turnīra katras apakšgrupas četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram, bet grupu pēdējo vietu ieguvēji cīnīsies par vietas saglabāšanu divīzijā.

Izslēgšanas turnīrā astoņas komandas uzsāks cīņas no ceturtdaļfināla kārtas, bet vājākās divas vienības sērijā līdz divām uzvarām sadalīs devīto vietu. Desmitās vietas ieguvēji zaudēs vietu augstākajā divīzijā, bet to vietā nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupas uzvarētāji dāņi.

Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlē ceturto reizi vēsturē un otro gadu pēc kārtas. Pirmās reizes tas notika 2007. un 2010.gadā, kad nevienu reizi tā nespēja saglabāt vietu spēcīgāko komandu vidū, bet pērn Latvijas jaunie hokejisti izcīnīja devīto vietu un spēja noturēties starp labākajām vienībām.

Vjačeslava Nazarova trenēto Latvijas izlasi pasaules čempionātā pārstāv 23 spēlētāji – trīs vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji.