Latvijas U-18 hokejisti otrreiz zaudē Slovākijai un izkrīt no PČ elites grupas 0

Latvijas U-18 izlases hokejisti piektdien Sočos, Krievijā, ar 2:3 zaudēja Slovākijas vienaudžiem arī otrajā spēlē par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta (PČ) elites grupā, izkrītot uz zemāka līmeņa turnīru, kurā būs jāspēlē nākamajā sezonā, informē organizatori.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23

Latvijas izlases labā vārtus guva Jānis Jaks un Rihards Bukarts.

Sērijā līdz divām uzvarām Vjačeslava Nazarova trenētā Latvijas izlase zaudēja ar 0:2, jo pirmajā mačā ceturtdien Slovākija uzvarēja ar 5:2. Latvijas U-18 izlase turnīrā palika pēdējā 10.vietā un izkrita uz PČ I divīzijas A grupu, bet viņu vietā elites grupā nākamajā sezonā spēlēs Dānijas jaunie censoņi.

Slovāki pirmā perioda vidū divu minūšu laikā panāca 2:0, taču, tuvojoties pirmajam pārtraukumam, vispirms Jaks realizēja skaitlisko vairākumu, bet Bukarts 45 sekundes pirms sirēnas atjaunoja neizšķirtu 2:2. Otrajā trešdaļā vārti netika gūti, bet uzvaras ripu slovāki iemeta 45.minūtē. Cīņas beigās Latvijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču izglābties nespēja.

Čempionātā Latvijas izlase sešās spēlēs piedzīvoja sešus zaudējumus, neizpildot Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes doto uzdevumu saglabāt vietu elites grupā.

Šosezon neveiksmes PČ piedzīvoja arī Latvijas U-20 un Latvijas sieviešu izlases. Juniori gadu mijā arī izkrita no PČ elites grupas uz I divīzijas A grupu, bet dāmas izkrita uz I divīzijas B grupu.

Vēlāk piektdien Sočos tika aizvadītas arī pusfināla spēles, kurās Kanāda tiksies ar Somiju, bet Krievija ar ASV.

Pasaules čempionāts hokejā U-18 izlasēm:

*Latvija ‒ Slovākija 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Vārtus guva: Jānis Jaks, Rihards Bukarts ‒ Dominiks Rehāks, Roberts Lantoši, Davids Soltess

Vārtsargi: Maksims Rešetņikovs ‒ Davids Okoličani