foto – Sintija Zandersone/LETA

Latvijas U-18 izlase sper platu soli pretī pirmajai vietai 0

Latvijas U-18 hokeja izlase ceturtdien Rīgā pasaules čempionāta pirmās divīzijas trešajā mačā pārspēja spēcīgo Vāciju, izdarot skaļu pieteikumu uz atgriešanos elites divīzijā.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Latvijas jaunie hokejisti svinēja uzvaru ar rezultātu 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) un pēc trešās kārtas ieņem līderpozīciju turnīra tabulā.

Mača rezultātu 12.minūtē atklāja vācieši, Jannikam Valenti izmantojot situāciju, kurā aizsegts latviešu vārtsarga Jāņa Vora skatiens, un realizējot vairākumu. Tiesa, nepilnas piecas minūtes vēlāk Patriks Marcinkēvičs pēc ieslidošanas pretinieku aizsardzības zonā ar raidījumu no iemetienu apļa izlīdzināja rezultātu.

Otrā perioda 12.minūtē Latvija izvirzījās vadībā, pēc Marcinkēviča piespēles kritienā vārtus gūstot Vladislavam Barkovskim. Turpinājumā vācieši izdarīja spiedienu uz Latvijas vārtiem, bet mājinieki nosargāja vadību, turklāt trešā perioda devītajā minūtē Deniss Fjodorovs panāca jau divu vārtu pārsvaru.

Vairāk nekā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Vācija vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču Vori pārspēt nespēja. Latvijas jaunie hokejisti savus vārtus nosargāja neskartus un svinēja uzvaru.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Marcinkēvičs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam ceturtdien Dānijas U-18 hokeja izlase ar rezultātu 4:2 (1:2, 1:0, 1:0) pārspēja Kazahstānas vienaudžus, kamēr Norvēģijas hokejisti ar 5:0 (0:0, 4:0, 1:0) uzveica Slovēniju.

Grupas līdere ar maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Latvija, kam ar sešiem punktiem seko Vācija. Savukārt pa trim punktiem iekrājušas Kazahstāna, Norvēģija, Slovēnija un Dānija.

Jau vēstīts, ka pirmdien Latvijas U-18 izlase, nespējot parādīt cerēto sniegumu, grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēja Slovēniju, kamēr otrdien ar 3:0 apspēlēja Norvēģiju.

Savukārt Vācija vispirms ar 7:2 sagrāva Dāniju, bet pēc tam ar 1:0 pārspēja Kazahstānu.

Pasaules čempionāta turpinājumā Latvijas izlasei piektdien paredzēts duelis ar Dāniju, bet svētdien turnīra noslēgumā – ar Kazahstānu.